Jakie są zarobki w spółce Srebrna? Kwoty zwalają z nóg

Jakie są zarobki w spółce Srebrna? Kwoty zwalają z nóg Źródło: flickr.com

Jarosław Kaczyński, a dokładniej afera taśmowa z jego udziałem, nagłośniły działalność spółki Srebrna. Ta kontrolowana przez Instytut Lecha Kaczyńskiego spółka szybko stała się przedmiotem setek materiałów, jakie od poniedziałku 28. stycznia zdołały przekazać media. Szybko więc zaczęły ukazywać się pytania dotyczące wynagrodzeń w firmie. No właśnie - ile zarabia personel Srebrnej?

Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest zadowolony, że Gazeta Wyborcza opublikowała treści taśm dotyczących poufnego spotkania z austriackim przedsiębiorcą Geraldem Birgfellnerem. Prezes PiS, który woli rządzić z cienia, został bowiem znów postawiony w świetle kamer. Na jaw wyszły także smaczki dotyczące działalności prezesa PiS poza Sejmem. Jedną z rzeczy przewijających się w ramach afery jest nazwa spółki Srebrna. Nie cichną więc głosy, dotyczące wypłat w tym podmiocie. Wiele osób spodziewa się, że personel spółki, będąc powiązanym z najsilniejszym politykiem w kraju, musi zarabiać niemałe pieniądze. Jak jest naprawdę?

Jarosław Kaczyński, afera taśmowa: ile zarabia się w spółce Srebrna?

Bez wątpienia Polacy będą więc zainteresowani faktem, że pieniądze w spółce Srebrna naprawdę są niemałe. Jak donosi Super Express, firma oficjalnie zatrudnia 16 pracowników. W ich poczet wliczają się także członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej. Jak podaje portal, każda spośród 16 osób dostaje 10 tys. złotych wynagrodzenia w miesiącu. W całym 2018 roku wyasygnowano aż 1 896 672 złote na ten cel. Mało tego - członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej dostają dodatkowe pieniądze z racji działalności w ramach tych wyżej wymienionych organów Srebrnej. I w ten sposób każdy z członków Rady Nadzorczej do swojej wypłaty podstawowej może doliczyć 3,5 tys. złotych. Znacznie wyższe pieniądze są jednak zarezerwowane dla każdego z Zarządu. Każdy z jego składu zgarnia bowiem dodatkowo aż 9 tys. złotych. Przy tym wiadomo, kto te pieniądze dostaje. Otóż w Zarządzie zasiadają Janina Goss, Jacek Cieślikowki i Małgorzata Kujda. Oznacza to, że w sumie w 2018 roku Srebrna musiała wydać 506 625 złotych na ich dodatkowe płace.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprzedaż nieruchomości i karma dla zwierząt

Bardzo ciekawe jeszcze są oficjalne działania, a realne wydatki firmy. Czym zajmuje się Srebrna na papierze? Tam znaleźć możemy, że spółka skupia się na "wynajmie i zarządzaniu nieruchomościami", a także "działalnością reklamową i medialną". Ciekawsze są jednak prawdziwe wydatki firmy. Z tych wynika, że w Srebrna wydała 41,9 tys. złotych na polityczną biografię Lecha Kaczyńskiego, a także 11,4 tys. złotych na "karmę dla zwierząt".
ZOBACZ TAKŻE
  1. Gwiazda „Ślubu od pierwszego wejrzenia” przerywa milczenie. Były mąż spali się ze wstydu? 
  2. Nagła zmiana w życiu Janowskiego. Muzyk długo czekał na tę chwilę 
  3. Największy gwiazdor TVN miał romans z Anną Muchą. Właśnie opublikowano zaskakujące zdjęcie
  4. Ujawniono, ile teraz waży Katarzyna Figura! Będziecie w szoku
  źródło: se.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News