Cała prawda o powiązaniach Kaczyńskiego z Rydzykiem! Polityk PiS ujawnia
Mateusz Wysokiński - 3 Grudnia 2018

Cała prawda o powiązaniach Kaczyńskiego z Rydzykiem! Polityk PiS ujawnia

Jarosław Kaczyński obecnie jest w otwartym sporze z Tadeuszem Rydzykiem Nieobecność byłego premiera na obchodach 27 urodzin Radia Maryja może zwiastować kryzys relacji między redemptorystą a politykiem. Jeden z członków partii rządzącej postanowił zabrać głos w sprawie i ujawnił prawdę o powiązaniach prezesa PiS z najbardziej kontrowersyjnym, polskim duchownym.

Jarosław Kaczyński, pomimo tego, że był honorowym gościem obchodów 27 rocznicy powstania katolickiej wytwórni radiowej, postanowił nie pojawić się w Toruniu. Brak jego wystąpienia u boku czołowych polityków partii rządzącej ma potwierdzać toksyczną relację, w jakiej obecnie znajdują się mężczyźni. Co ich poróżniło i czy jest szansa na to, żeby się pogodzili?

Jarosław Kaczyński doprowadził Rydzyka do szału

O złej relacji między Toruniem a Warszawą mówiło się w mediach od kilku miesięcy. Spekulacje dziennikarzy zakładały, że w odwiecznym układzie redemptorysty z prezesem PiS doszło do wielkich napięć, a sami panowie mieli od miesięcy unikać swojego towarzystwa. Jeden z czołowych polityków partii rządzącej, który poprosił o zachowanie anonimowości, potwierdził, że spór rzeczywiście istnieje i ujawnił jego zaskakujące kulisy. - Po raz pierwszy prezes tak wyraźnie i oficjalnie odciął się od Radia Maryja. To efekt konfliktu z Tadeuszem Rydzykiem. Kilka razy były próby pojednania, nawet spotkania. Ale nic z tego nie wyszło - powiedział rozmówca. Co jest przyczyną takiej sytuacji? Czemu politycy PiS są obecni na tak ważnych dla Ryzyka obchodach, a sam prezes partii traktuje uroczystość z wielkim dystansem? Sprawa jest o wiele prostsza, niż mogłoby się wydawać.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
macron_tuskCo za żenada! Zdjęcia, które OŚMIESZYŁY politykówCzytaj dalej

Co łączy i dzieli PiS z Radiem Maryja? Rydzyk nie poradzi sobie bez milionów od Kaczyńskiego

Popsucie wieloletnich relacji miało być spowodowane niepodobającej się Rydzykowi polityce Kaczyńskiego. Redemptorysta wielokrotnie miał krytykować usunięcie ze struktur rządowych Antoniego Macierewicza i Beaty Szydło, którzy byli związani z duchownym, jak też brak stanowczej decyzji partii rządzącej w sprawie antyaborcyjnej. Podtrzymanie obecnego ustawowego kompromisu w tej sprawie ma spędzać sen z powiek założycielowi Radia Maryja, który tę kwestię wielokrotnie poruszał w trakcie urodzin swojej rozgłośni: - Apelujemy do polityków o ochronę życia dzieci poczętych – powtarzał w sobotę redemptorysta Nic jednak nie wskazuje na to, żeby słynna przyjaźń toruńskiej rozgłośni z PiS-em miała ulec zmianie. Informator "Super Expressu" z rządu zdradził, że kryzys i tak nie zniszczy tak rozbudowanej relacji. Wszystko przez wielką sieć powiązań, jaką mają między sobą strony konfliktu. - Pewne jest jedno. Rydzyk nie poradzi sobie bez milionów od Kaczyńskiego, a Kaczyński potrzebuje wsparcia Rydzyka. Mimo tego konfliktu są na siebie skazani – powiedział polityk PiS.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To już przesada! Zobaczcie czego wymagają od ciężarnej Meghan Markle
  2. Koszmarna awantura w rodzinie królewskiej! Święta zrujnowane
  3. Kim jest partner Sylwii Bomby? Tajemnicza postać u boku celebrytki
  4. Ile zarabia Doda? Zarobki i majątek Dody to kosmos
  5. Ile zarabia Ewa Farna? Zarobki gwiazdy to kosmos
Jaruzelski i JaruzelskaWojciech Jaruzelski przychylał córce nieba! Luksusowe dzieciństwo MonikiCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News