Biskup publicznie grozi PiS! Kaczyński postawiony pod ścianą

Biskup publicznie grozi PiS! Kaczyński postawiony pod ścianą Źródło: yt/Blogpressportal

Jarosław Kaczyński znów publicznie został rozliczony za swoje decyzje. Księża regularnie apelują do polityków PiS, aby ci rozwiązali problem zapisów legalnej aborcji. Podczas mszy biskup nie przebierał w słowach.

Jarosław Kaczyński w sprawie zapisów prawa do aborcji był wielokrotnie upominany przez Tadeusza Rydzyka. Teraz do batalii o całkowity zakaz publicznie dołączył biskup Grzegorz Balcerek. Podczas mszy rozliczył polityków z ich decyzji.

Co Balcerek powiedział o aborcji? Jarosław Kaczyński powinien zareagować, kolejny atak

Podczas mszy w poznańskim kościele biskup Balcerek postanowił upomnieć polskich polityków, którzy utrzymali zapis o prawie do aborcji swoich poprzedników. Okazuje się, że podczas kazania duchowny nie przebierał w słowach. - Współczesne echo dramatu Świętych Młodzianków przybiera formę niemego krzyku niemowląt, którym nie pozwala się w ogóle zobaczyć tego świata. I w tym przypadku jedyną ich „winą” jest bycie przeszkodą na drodze realizacji własnych planów i aspiracji czy oczekiwań - powiedział duchowny podczas mszy. Później Balcerek wielokrotnie powtarzał, że za problem wciąż odpowiedzialni są politycy, którzy powinni uregulować zapisy prawne dotyczące prawa do aborcji- czyli w jego ocenie - całkowicie jej zakazać. - Nie będzie błogosławieństwa Bożego dla obecnej władzy, jeśli nie wprowadzi prawnej ochrony życia. Upadnie tak, jak upadły poprzednie rządy. Bóg błogosławi tym, którzy bronią życia - mówił z ambony biskup. Podczas emocjonującego przemówienia zaznaczył, że najważniejsze jest zadbanie o prawne regulacje. Wystosował także niezwykłą tezę, która zakładała, że obecnie ofiar aborcji - nienarodzonych dzieci - jest więcej niż ofiar terrorów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Biorąc pod uwagę fakt, że proceder ten w majestacie prawa prowadzony jest już przez wiele lat, ofiar tej swoistej „mody” na decydowanie o sobie bez liczenia się z tym niewinnym dzieckiem jest już więcej niż ofiar nazizmu i komunizmu razem wziętych - zaznaczył w swoim kazaniu. Następnie odniósł się do wiernych, którzy również powinni reagować w każdym z przypadków, gdy wiedzą o zagrożeniu dla płodu. Podjęto także "duchową adopcję", która ma na celu zaopiekowanie się nienarodzonymi dziećmi poprzez modlitwę. Jarosław Kaczyński regularnie jest punktowany przez księży za swoją politykę. W spotkaniu, w którym udział wzięło kilkaset wiernych, bp Balcerek odważył się na niezwykły apel. Jednocześnie zaznaczył, że nie będzie wspierał władzy w jej działaniach. Czy PiS usłyszy o tej mszy?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Pieronek o Rydzyku. Duchowny zmiażdżył redemptorystę
  2. Ksiądz Lemański MIAŻDŻY Rydzyka. Zbeształ go jak dzieciaka
  3. Wielka konsternacja w studiu, zgromadzonych wbiło w ziemię. Wszystko przez Rydzyka
  4. Joanna Kulig: mąż aktorki to znany reżyser. Jak wygląda?
  5. Pola Raksa dziś zachwyca jak dawniej! Ma prawie 80 lat
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News