jarosław kaczyński_po
yt/Blogpressportal
Anna Maria Guziewska - 30 Grudnia 2018

Biskup publicznie grozi PiS! Kaczyński postawiony pod ścianą

Jarosław Kaczyński znów publicznie został rozliczony za swoje decyzje. Księża regularnie apelują do polityków PiS, aby ci rozwiązali problem zapisów legalnej aborcji. Podczas mszy biskup nie przebierał w słowach.

Jarosław Kaczyński w sprawie zapisów prawa do aborcji był wielokrotnie upominany przez Tadeusza Rydzyka. Teraz do batalii o całkowity zakaz publicznie dołączył biskup Grzegorz Balcerek. Podczas mszy rozliczył polityków z ich decyzji.

Co Balcerek powiedział o aborcji? Jarosław Kaczyński powinien zareagować, kolejny atak

Podczas mszy w poznańskim kościele biskup Balcerek postanowił upomnieć polskich polityków, którzy utrzymali zapis o prawie do aborcji swoich poprzedników. Okazuje się, że podczas kazania duchowny nie przebierał w słowach. - Współczesne echo dramatu Świętych Młodzianków przybiera formę niemego krzyku niemowląt, którym nie pozwala się w ogóle zobaczyć tego świata. I w tym przypadku jedyną ich „winą” jest bycie przeszkodą na drodze realizacji własnych planów i aspiracji czy oczekiwań - powiedział duchowny podczas mszy. Później Balcerek wielokrotnie powtarzał, że za problem wciąż odpowiedzialni są politycy, którzy powinni uregulować zapisy prawne dotyczące prawa do aborcji- czyli w jego ocenie - całkowicie jej zakazać. - Nie będzie błogosławieństwa Bożego dla obecnej władzy, jeśli nie wprowadzi prawnej ochrony życia. Upadnie tak, jak upadły poprzednie rządy. Bóg błogosławi tym, którzy bronią życia - mówił z ambony biskup. Podczas emocjonującego przemówienia zaznaczył, że najważniejsze jest zadbanie o prawne regulacje. Wystosował także niezwykłą tezę, która zakładała, że obecnie ofiar aborcji - nienarodzonych dzieci - jest więcej niż ofiar terrorów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
UfoNa te 15 pytań nauka wciąż nie zna odpowiedzi. Oto WIELKIE tajemnice świataCzytaj dalej
- Biorąc pod uwagę fakt, że proceder ten w majestacie prawa prowadzony jest już przez wiele lat, ofiar tej swoistej „mody” na decydowanie o sobie bez liczenia się z tym niewinnym dzieckiem jest już więcej niż ofiar nazizmu i komunizmu razem wziętych - zaznaczył w swoim kazaniu. Następnie odniósł się do wiernych, którzy również powinni reagować w każdym z przypadków, gdy wiedzą o zagrożeniu dla płodu. Podjęto także "duchową adopcję", która ma na celu zaopiekowanie się nienarodzonymi dziećmi poprzez modlitwę. Jarosław Kaczyński regularnie jest punktowany przez księży za swoją politykę. W spotkaniu, w którym udział wzięło kilkaset wiernych, bp Balcerek odważył się na niezwykły apel. Jednocześnie zaznaczył, że nie będzie wspierał władzy w jej działaniach. Czy PiS usłyszy o tej mszy?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Pieronek o Rydzyku. Duchowny zmiażdżył redemptorystę
  2. Ksiądz Lemański MIAŻDŻY Rydzyka. Zbeształ go jak dzieciaka
  3. Wielka konsternacja w studiu, zgromadzonych wbiło w ziemię. Wszystko przez Rydzyka
  4. Joanna Kulig: mąż aktorki to znany reżyser. Jak wygląda?
  5. Pola Raksa dziś zachwyca jak dawniej! Ma prawie 80 lat
O. Rydzyk - dofinansowaniaIle o. Rydzyk dostaje od państwa? Te kwoty WPRAWIAJĄ W OSŁUPIENIECzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News