Kaczyński się wycofuje. "Zdradził samego siebie"

Kaczyński się wycofuje. "Zdradził samego siebie"

Jarosław Kaczyński był jednym z największych orędowników zmian dotyczących ustawowego zakazu hodowli zwierząt na futra. Jak się jednak okazuje, jego ugrupowanie stopniowo wycofuje się z proponowanego wcześniej projektu. Dlaczego prezes PiS zmienił zdanie w tej kontrowersyjnej sprawie?

Kaczyński od miesięcy opowiadał się za wprowadzeniem zakazu hodowli zwierząt na futra, ale także ograniczeniem uboju rytualnego oraz pokazywania występów dzikich, tresowanych zwierząt w cyrkach. Wystąpił nawet w specjalnym klipie, który miał promować podobne poglądy.

Czy Jarosław Kaczyński nagle zmienił zdanie?

- W Europie tego rodzaju praktyk się zakazuje, a często przenosi się firmy do Polski. To powinno być niedopuszczalne, my nie możemy być krajem drugiej kategorii i rzeczywiście musimy być prawdziwą Europą, i to jest krok w tym kierunku. To kwestia można powiedzieć serca dla zwierząt, litości wobec zwierząt i to sądzę, że każdy porządny człowiek powinien coś takiego w sobie mieć - twierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości. Ostatecznie partia zmieniła jednak zdanie w sprawie prawnych ograniczeń. Stwierdzono bowiem, iż wprowadzenie zakazu hodowli jest zbyt stanowczym krokiem.

Nowa polityka PiS względem własnego projektu

- Polityka polega na tym, że realizuje się te cele, które są możliwe do zrealizowania. Oczywiście wiele osób z nas, z PiS, w tym ja osobiście, byłbym za tym, żeby nie zabijać zwierząt dla zaspokojenia pewnej próżności jaką są futra - powiedział w rozmowie z mediami Jacek Sasin. Jak twierdzą internauci, PiS postanowiło nieco utemperować swe kroki, aby nie narazić się żadnej większej grupie przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi, a później także parlamentarnymi. Jednocześnie Kaczyńskiemu zarzucono sprzeniewierzenie się własnym ideałom, na co poseł jeszcze nie odpowiedział. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News