Ujawniono, czym od miesięcy zajmuje się Kaczyński. Polacy wściekli

Ujawniono, czym od miesięcy zajmuje się Kaczyński. Polacy wściekli

Jarosław Kaczyński pracuje obecnie przede wszystkim jako poseł, który pełni także funkcję prezesa ugrupowania rządzącego. Polityk może się cieszyć naprawdę wysokimi zarobkami, jednak odpowiedź na pytanie, czym właściwie się zajmuje, okazuje się naprawdę zadziwiająca. Udzielił jej jeden z parlamentarzystów opozycji, czym bez wątpienia wsadził kij w mrowisko.

Jarosław Kaczyński pełni bardzo prestiżowe stanowisko szefa partii, która rządzi obecnie Polską. Poseł ma więc ogromny udział w takich politycznych posunięciach, jak na przykład wybieranie członków rządu. Jak się jednak okazuje, nie do końca wywiązuje się przy tym ze swych parlamentarnych zobowiązań, które teoretycznie powinny być dla niego najważniejsze.

Na czym zarabia Jarosław Kaczyński? Będziecie zaskoczeni

Arkadiusz Myrcha, który reprezentuje w Sejmie Platformę Obywatelską, zadziwił właśnie opinię publiczną wynikami swego niewielkiego politycznego śledztwa. Jak ustalił poseł, Jarosław Kaczyński po raz ostatni zagłosował w niższej izbie parlamentu 13 kwietnia, a więc prawie pół roku temu. - Co to za szczególna sytuacja, że Jarosław Kaczyński, jako chyba jedyna osoba w Polsce, otrzymuje wynagrodzenie za taką (nie)obecność w pracy. (...) Aktywność prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie jest od maja zerowa - skomentował sprawę sam Myrcha. Chociaż szef ugrupowania rządzącego spędził pewną część tego okresu w szpitalu, co może tłumaczyć nieobecność na głosowaniach, właściwie nie wiadomo, czym zajmował się po opuszczeniu kliniki. Jak sugerują internauci, zajęła go zapewne kampania przed wyborami samorządowymi 2018, co jednak raczej go nie tłumaczy. Krytyka spadła więc na prezesa Prawa i Sprawiedliwości szczególnie ze strony wyborców, których powinien w Sejmie reprezentować. - Bierze udział w spotkaniach z mieszkańcami i udziela wywiadów w telewizji w dniu prac Sejmu. (...) Obowiązkiem każdego parlamentarzysty jest uczestniczenie w pracach Sejmu czy Senatu, a obowiązkiem każdego posła branie udziału w głosowaniach - wyliczył więc poseł Platformy Obywatelskiej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Posłowie bronią prezesa Prawa i Sprawiedliwości

Co ciekawe, w obronie Jarosława Kaczyńskiego bardzo szybko stanął Tadeusz Cymański. Nie odniósł się jednak do kontrowersyjnej sprawy, a jedynie uderzył w samego Myrchę. - Wszyscy są równi, ale ja na przykład dostrzegam pewne różnice. Gdybym miał zaatakować w ten sposób szefa PO Grzegorza Schetynę, to bym się trochę puknął w czoło. Myślmy też jako żołnierze, mamy swoich dowódców - powiedział polityk w rozmowie z PAP. Jarosław Kaczyński Fot. Twitter/Arkadiusz Myrcha Jarosław Kaczyński Fot. Twitter/Arkadiusz MyrchaNajlepsze newsy dnia:

  1. Kontrowersyjny prezydent chory na raka. „Nie będę się leczył”
  2. W końcu PiS się opamiętał! Minister kaja się i przeprasza
  3. PiS nie ma już wyboru. Zrezygnuje z 500 plus i da nowe świadczenie?
  4. Zdumiewające słowa Leszka Millera o stracie syna. „Teraz lepiej rozumiem Kaczyńskiego”
Następny artykuł