Jarosław Kaczyński "nienawidzi Polaków i się na nich mści". Ostre słowa polityków

Jarosław Kaczyński "nienawidzi Polaków i się na nich mści". Ostre słowa polityków Źródło: Fot. YouTube/Telewizja Republika

Jarosław Kaczyński zadziwił opinię publiczną swoją wypowiedzią podczas konwencji samorządowej w Olsztynie, która dotyczyła krajowych sędziów. Bardzo szybko odpowiedziało na nią więc wielu polityków opozycji, nie szczędząc prezesowi Prawa i Sprawiedliwości krytyki. Najostrzejsze opinie ujawnili Katarzyna Lubnauer oraz Jan Grabiec.

Jarosław Kaczyński pojawił się w Olsztynie jako jeden z najważniejszych gości specjalnej konwencji. W swym przemówieniu poseł podjął między innymi temat reform, które jego partia próbuje wprowadzać w Polsce. Nie oszczędził przy tym przedstawicieli krajowego wymiaru sprawiedliwości.

Co Jarosław Kaczyński sądzi o polskich sędziach?

- Ta ojkofobia, czyli niechęć, czy nawet nienawiść do własne2j ojczyzny i własnego narodu, to jedna z chorób, która dotknęła część sędziów i która prowadzi do nieszczęść - grzmiał Jarosław Kaczyński, a jego słowa oburzyły wielu polityków opozycji. Ostro na temat opinii prezesa Prawa i Sprawiedliwości wypowiedzieli się więc między innymi szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. Ich stanowczą odpowiedź na zarzuty Jarosława Kaczyńskiego pod adresem krajowych sędziów przytoczyli dziś dziennikarze TVN24. - PiS to są tacy mężczyźni, którzy nienawidzą sędziów. (...) Nienawidzą też połowy społeczeństwa, tej która nie głosuje na Prawo i Sprawiedliwość. (...) To jest typowy przykład tego, że jeżeli ktoś jest pełen nienawiści, to tę nienawiść przypisuje innym - powiedziała w bardzo bezpośredni sposób Lubnauer.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Prezes Kaczyński przenosi własne emocje i uczucia na swoich przeciwników, czy rywali. (...) Jest faktem, że prezes Kaczyński jest zły na Polaków o to, że osiem razy przegrywał wybory. Dzisiaj mści się na Polakach, niszcząc instytucje państwa - stwierdził za to stanowczo Jan Grabiec, który po chwili zdecydował się także wysnuć kontrowersyjną wizję przyszłości konfliktu między politykami PiS oraz dużą grupą przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński będzie musiał stanąć przed sądem?

- Polscy sędziowie, którzy stoją na straży konstytucji i niezależności zawodu sędziowskiego to są prawdziwi polscy patrioci. Ludzie, którzy poświęcają własną karierę - bo nie ulega wątpliwości, że spotkają ich represje ze strony obecnej władzy - dla dobra Polski, dla budowy silnych i niezależnych instytucji państwa. A tę siłę dzisiaj osłabia rządząca partia. (...) Nie zdziwiłbym się, gdyby sędziowie występowali przeciwko Kaczyńskiemu na drogę sądową - stwierdził w kontrowersyjny sposób rzecznik Platformy Obywatelskiej.Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyciekł tajny plan PiS-u. Najważniejszy minister straci stanowisko
  2. Ostateczne rozwiązanie sporu Polski z UE! Zapadła decyzja, PiS pogrążony
  3. Sąd oddala wniosek przeciwko Morawieckiemu! PO załamane
  4. Polityk PiS po prostu rzucił legitymacją partyjną! Ma dość ludzi prezesa
Następny artykuł