Wstrząsające fakty z życia Kaczyńskiego. Obydwie popełniły samobójstwo

Wstrząsające fakty z życia Kaczyńskiego. Obydwie popełniły samobójstwo Źródło: Fot. YouTube / Telewizja Republika

Jarosław Kaczyński to postać ze świata polityki, która ciekawi bardzo wiele osób w Polsce. Powstają o nim książki, artykuły, a nawet pierwsze wzmianki w encyklopediach. Wiele osób skupia się jednak wyłącznie na jego sylwetce, zapominając, jak bardzo ukształtować człowieka mogą osoby z naszego najbliższego otoczenia. Grono wodza PiS było zaskakujące.

Jarosław Kaczyński nie miał łatwego życia. Śmierć ojca, następnie katastrofa lotnicza z udziałem brata bliźniaka oraz jego żony, później odejście matki. Te historie zna większość z nas. Nikt nie wie jednak, że jeden z największych polityków w kraju miał w dzieciństwie dwie doszywane ciotki - również bliźniaczki. Ich historia rozrywa serce.

Rodzinna sielanka Kaczyńskich. Ogromna czułość przyszywanych ciotek

Ludwika oraz Zofia Woźnicka to siostry bliźniaczki pochodzące z rodziny żydowskiej. Kobiety nie miały lekkiej młodości - w okresie okupacji przebywały w getcie, następie znalazły schronienie u doktor Felhorskiej. W najgorszym etapie ich życia wyjechały na roboty do Niemiec, aż w końcu w 1946 roku wróciły do Polski. Kobiety rozpoczęły studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie poznały się z Jadwigą - matką Lecha i Jarka Kaczyńskich. Trójka kobiet bardzo mocno się ze sobą zaprzyjaźniła. Na pewnym etapie ich zażyłość była tak mocna, że gdy na świecie pojawił się Lech, to jedna z sióstr Woźnickich została jego matką chrzestną. Obie kobiety zajmowały się bliźniakami, a Jadwiga miała im za złe to, że zbyt rozpieszczają je chłopców. Siostry miały jednak inne zdanie w tej kwestii. - Jadwiga płacze, że jej się chłopcy rozpuścili. Ale mnie się nie zdaje, żeby Leszek z Jarkiem byli bardziej rozpuszczeni niż zwykle, gdyż w ogóle byli już tak rozpuszczeni, że niewiele tu było do zrobienia - napisała Zofia w liście do jednej ze swoich przyjaciółek.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jarosław Kaczyński i kolejna tragedia w jego życiu. Obie bliźniaczki rzuciły się z okna

Niestety, rodzinna sielanka Kaczyńskich nie trwała zbyt długo. Jedna z ciotek, Ludwika, w 1983 roku postanowiła odebrać sobie życie. Kobieta rzuciła się z okna, a powód jej dramatycznej decyzji do dziś pozostał tajemnicą. Jej siostra nie umiała poradzić sobie z tą ogromną tragedią i postanowiła wyjechać do Wielkiej Brytanii. Nie ułożyła sobie tam jednak życia na nowo. Któregoś dnia odwiedziła swoich znajomych i skończyła ze sobą w taki sam sposób, w jaki uczyniła to jej siostra. Druga z sióstr Woźnickich skończyła wyjątkowo tragicznie. Jej ciało zostało przebite na wylot przez pręty ogrodzenia. Jej znajomy po kilku latach od tego zdarzenia znalazł w kieszeni płaszcza list napisany przez Zofię. Wyjaśniła w nim, czemu na miejsce samobójstwa wybrała sobie akurat jego dom. Okazało się, że ona sama mieszkała na parterze.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Cała Ameryka śmieje się z Jarosława Kaczyńskiego! Pokazali te zdjęcia i go skompromitowali
  2. Oby nie skończyło się wymiotami. Anna Mucha ujawniła, co zrobi na 18 urodziny „M jak Miłość”
  3. Prawica znalazła sposób na powstrzymanie Tuska. Chcą, żeby udusił się ze śmiechu
  4. Tworzył arcydzieła, jak „Wesele” czy „Ziemia obiecana”. Nie żyje legenda polskiego kina
  5. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
Następny artykuł