Kaczyński właśnie niektórych wyborców! Nowa obietnica zwaliła nas z nóg

Kaczyński właśnie niektórych wyborców! Nowa obietnica zwaliła nas z nóg Źródło: screen/youtube/Telewizja Republika

Jarosław Kaczyński po raz kolejny zawiódł polskie społeczeństwo. Jego najnowsza obietnica nie spełniła oczekiwań Polaków, którzy wkrótce będą głosowali w kolejnych wyborach. Obywatele czują się bardzo rozczarowani postawą prezesa PiS.

Jarosław Kaczyński już teraz zabiega o głosy Polaków w nadchodzących wyborach. Najpopularniejszą obietnicą, która ma przekonać obywateli do oddania głosu na partię Prawo i Sprawiedliwość jest tzw. "piątka Kaczyńskiego" czyli bogaty program socjalnych świadczeń dla niemal wszystkich obywateli. W ostatnim czasie prezes PiS rozbudził nadzieje Polaków informując, że program zostanie rozszerzony.

Wiele osób w napięciu oczekiwało na regionalną konwencję PiS, na której Jarosław Kaczyński miał przedstawić konkrety w sprawie rozszerzenia programu socjalnego. Przemówienie miało miejsce w sobotę o 11:00 w Gdańsku. Obywatele są jednak rozczarowani kolejną obietnicą. Nie tak wyobrażali sobie rozszerzenie programu socjalnego Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński rozczarował Polaków. Nie tak miało wyglądać rozszerzenie programu socjalnego 

Nadzieje podsycał wicepremier Jarosław Gowin, który jako pierwszy zdradził kulisy nowej propozycji, którą miał przedstawić w Gdańsku Jarosław Kaczyński. Polityk PiS przyznał, że tym razem nie będzie chodziło o kolejny transfer społeczny i propozycja będzie dotyczyła zupełnie innego obszaru. Nowy projekt miał również odbyć się bez większych kosztów dla budżetu państwa.

Jak wielkie było rozczarowanie obywateli, którzy - zamiast konkretnych obietnic i deklaracji - wysłuchali przemówienia prezesa PiS na temat szeroko rozumianej wolności. Jarosław Kaczyński mówił między innymi o ostatniej decyzji Parlamentu Europejskiego dotyczącej wolności w internecie tzw. ACTA 2. Zapewniał, że PiS jest partią wolności i obywatele nie muszą się niczego obawiać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kaczyński o swojej "piątce plus". Głębokie rozczarowanie obywateli

Jarosław Kaczyński wspomniał, że zamierza rozszerzyć swój projekt socjalny. Jego nowa obietnica zawarta jest w słowach "piątka plus". Jednak wyjaśnienie prezesa rozczaruje wielu obywateli:

- Dobre prawo, równe dla wszystkich prawo plus sprawiedliwość równa się wolność. Dlatego od dziś nie będziemy o piątce PiS, będziemy mówili o "piątce plus". Plus to wolność! Powtarzam, Polska w dzisiejszym świecie pozostanie wyspą wolności. Dzięki Polakom i dzięki Prawu i Sprawiedliwości - mówił Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Gdańsku.

Polskie społeczeństwo, które z pewnością oczekiwało konkretów, nie będzie zachwycone tą deklaracją. 

  1. Legendarna polska artystka zmarła tragicznie podczas koncertu. Opłakiwały ją miliony Polaków
  2. Anna Jantar skrywała bolesny sekret. Tego bała się najbardziej na świecie. Po latach tajemnica wyszła na jaw
  3. Syn Wiśniewskiego w objęciach słynnej wokalistki. Kolejna sensacja
  4. Biedronka odpala petardę z kultowym gwiazdorem. To będzie prawdziwy hit
  5. Poznaliśmy wszystkie sztuczki makijażowe Meghan Markle. Robią kolosalną różnicę
  6. Rossmann szykuje rewolucję. Na półki trafi prawdziwy hit

źródło: Niezależna

Następny artykuł