Kaczyński reaguje na film Sekielskiego. Szef PiS zapowiedział zaostrzenie kar

Kaczyński reaguje na film Sekielskiego. Szef PiS zapowiedział zaostrzenie kar Źródło: Pikio.pl

Jarosław Kaczyński nie mógł dłużej ignorować filmu Tomasza Sekielskiego. Głośny obraz jest bezlitosny, a prezes PiS poczuł, że musi w końcu odnieść się do prezentowanych problemów. Mało kto spodziewał się aż tak ostrej reakcji.

Jarosław Kaczyński wyczuł idealny moment, aby wypowiedź się na temat pedofilii. Nie tylko zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, ale też wszyscy mówią o wstrząsającym filmie "Tylko nie mów nikomu". Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie mógł pozostać obojętny wobec tak drażliwego tematu i zabrał głos. Mało kto spodziewał się takiej reakcji prezesa.

Jarosław Kaczyński odpowiedział na film Tomasza Sekielskiego. Użył ostrych słów

Premiera głośnego dzieła dziennikarza wywołała u polityka ogromne emocje. Jarosław Kaczyński postanowił powiedzieć, co myśli na ten temat na jednej z konwencji PiS-u. Jego słowa były bardzo ostre. Skupił się przede wszystkich na pedofilach, którzy według niego są traktowani za łagodnie przez wymiar sprawiedliwości.

- Będą surowe kary dla pedofilów, być może nawet do 30 lat więzienia. I to dla wszystkich, niezależnie od tego, skąd są, jakie funkcje społeczne pełnią. A szczególnie surowo karani będą ci, którym dzieci zostały powierzone, którzy mają pieczę na dziećmi. I to dotyczy, oczywiście, także księży, ale to dotyczy wszystkich, także znanych celebrytów - powiedział.

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na jeszcze jeden aspekt. Według niego, trzeba podnieść granicę wieku, w której jest mowa o pedofilii i wykorzystywaniu seksualnym dzieci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Granica odpowiedzialności karnej, jeśli chodzi o wiek ofiary, jest zarysowana bardzo nisko - 15 lat; ona będzie podwyższona. I niech nikt nie mówi o efebofilii - obiecał.

Prezes PiS czuje się atakowany. Zwala winę na niektóre wydarzenia w Kościele

Jarosław Kaczyński wyznał także, że obecna sytuacja jest wynikiem ataków, jakich doświadczył ze strony swoich politycznych oponentów. Uważa, że niektóre wydarzenia mogły sprowokować przeciwników do wszczęcia nagonki na Prawo i Sprawiedliwość.

- Jesteśmy w tej chwili atakowani w sposób wyjątkowo nieuczciwy i bezecny przez naszych przeciwników z powodu pewnego rodzaju wydarzeń, które rzeczywiście miały miejsce w Kościele. I my nigdy tego rodzaju zjawisk, nigdy patologii w żadnej dziedzinie, także w sferze Kościoła nie tolerowaliśmy i nie będziemy tolerować - stwierdził.

Ostra reakcja prezesa nie pozostawia żadnych wątpliwości - "Tylko nie mów nikomu" nawet w nim wzbudziło ogromne emocje. Być może bulwersujący obraz skłoni władze do podjęcia bardziej zaciekłej walki z pedofilią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  2. Czy Anna Jantar chciała, żeby Natalia Kukulska zajęła się muzyką? Jej wypowiedź jest szczera do bólu
  3. TVP podało pilne informacje! Polscy sportowcy zmarli podczas wyścigu
  4. Brytyjczycy wściekli na Meghan Markle po porodzie. Jej decyzja dla wielu jest nie do pomyślenia
  5. Z ostatniej chwili: Samolot pasażerski podchodził do lądowania. Nagle okazało się, że nie działają koła
  6. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News