Ujawniono na jakie względy w Sejmie może liczyć Kaczyński. Daleko mu do szeregowego posła

Ujawniono na jakie względy w Sejmie może liczyć Kaczyński. Daleko mu do szeregowego posła Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Jarosław Kaczyński oficjalnie nie pełni żadnego rządowego stanowiska. Polityk jest "jedynie" posłem oraz szefem Prawa i Sprawiedliwości. Jak się jednak okazuje, w Sejmie mają mu przysługiwać specjalne względy, na które nie mogą liczyć inni parlamentarzyści.

Jarosław Kaczyński należy do grona najbardziej wpływowych osób w Polsce, chociaż oczywiście nie dzieje się to w sposób oficjalny. Kiedy funkcję premiera sprawuje Mateusz Morawiecki, a prezydentem pozostaje Andrzej Duda, prezes PiS prowadzi politykę swego ugrupowania, które zdobyło w Sejmie znaczącą większość. To właśnie ten stan rzeczy sprawia, że parlamentarzysta ma tak gigantyczny wpływ na kierunek reform w naszym kraju.

Jarosław Kaczyński może liczyć na specjalne przywileje i względy

Jak się jednak okazuje, bycie "szeregowym" posłem nie sprawia wcale, iż Jarosław Kaczyński nie może liczyć na specjalne przywileje. Według dziennikarzy "Rzeczypospolitej" prezes Prawa i Sprawiedliwości jest jednym z nielicznych działaczy, którzy nie muszą otwierać bagażnika samochodu przy wjeździe na teren Sejmu. Jest to o tyle zadziwiające, że sprawdzanie pojazdów parlamentarzystów nakazał sam marszałek Marek Kuchciński. - Z moich obserwacji wynika, że nie są sprawdzane bagażniki w sejmowych samochodach przysługujących klubom poselskich. Jednak prezes PiS nie jeździ samochodem klubowym, lecz partyjnym - opowiedział o sprawie Krzysztof Brejza, który znany jest ze swego wnikliwego analizowania poczynań polityków Prawa i Sprawiedliwości. Warto zaznaczyć, że na podobny przywilej nie może liczyć nawet wicemarszałek Senatu, Bogdan Borusewicz. Chociaż polityk Platformy Obywatelskiej na co dzień korzysta ze służbowego transportu, jego kierowca także musi otwierać bagażnik przed Strażą Marszałkowską. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Długa historia przywilejów dla Kaczyńskiego

Co ciekawe, nie jest to jedyny przywilej przysługujący nieoficjalnie Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jakiś czas temu polityk miał zostać przyłapany podczas wchodzenia specjalnym wejściem dla marszałka izby niższej parlamentu. Jak za to twierdził jeszcze w 2017 roku Sławomir Nitras, prywatny ochroniarz prezesa Prawa i Sprawiedliwości ma wstęp do sejmowych kuluarów, chociaż teoretycznie nie jest to możliwe. Dziennikarze "Rzeczpospolitej" wystosowali do Centrum Informacyjnego Sejmu specjalne zapytanie dotyczące przywilejów dla Kaczyńskiego związanych z "ulgowym" traktowaniem przy wjeździe na teren parlamentu. Na razie mieli jednak nie uzyskać żadnej konkretnej odpowiedzi ani wytłumaczenia.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Mąż Magdaleny Ogórek usłyszał zarzuty. Grozi mu do 8 lat więzienia
  2. Właśnie powstała nowa partia w Polsce. Liderem nie jest polityk
  3. Asystent Adamowicza wyjawił prawdę o swoim stanie. Spotyka się regularnie z lekarzem
  4. SZOKUJĄCY sekret Huberta Urbańskiego! Chodzi o jego rodzinę, Polacy będą W SZOKU!
  5. Fani NIE MOGĄ UWIERZYĆ. Ujawniono tożsamość matki Barbary Kurdej-Szatan!
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
Źródło: Rzeczpospolita Następny artykuł