Myślał, że kamery go nie złapią?! Kaczyński naprawdę pokazał to posłance

Myślał, że kamery go nie złapią?! Kaczyński naprawdę pokazał to posłance Źródło: Fot. Twitter.com

Kaczyński znów dał swoim wrogom powód do ostrej krytyki. Podczas dzisiejszych obrad Sejmu pokazał jednej ze swoich posłanek gest, który wyłapany przez kamery, stał się powodem sensacji i kontrowersji. Prezes PiS myślał, że kamery tego nie wyłapią.

Kaczyński w wypowiedziach swoich najważniejszych współpracowników i sojuszników jawi się jako istny polityczny geniusz, twardą, lecz sprawiedliwą ręką rządzący Prawem i Sprawiedliwością. Wielokrotnie już wykorzystywał swój autorytet do zmiany polityki rządu, do którego nie należy, ale na który ma ogromny wpływ. W przypadkach zwiększonego nieposłuszeństwa otwarcie straszył wyrzuceniem z partii, czy uniemożliwieniem startu w następnych wyborach. Jego prawą ręką w utrzymywaniu dyscypliny w ugrupowaniu jest Joachim Brudziński, którego lojalność nie ulega żadnej wątpliwości, nawet w najtrudniejszych momentach.

Nie wszyscy w PiS prezentują jednak taką zależność od prezesa. Dziś podczas ważnego głosowania nad zmianami w ustawie o Sądzie Najwyższym doszło do sytuacji bez precedensu.

Jarosław Kaczyński otwarcie grozi swojej posłance

Dziś Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przegłosował nowelizacje wprowadzonej niedawno ustawy o Sądzie Najwyższym. Prowadzona przez Zjednoczoną Prawicę reforma sądownictwa zawróciła uwagę instytucji europejskich, a TSUE wyraził o niej negatywną opinię oraz nakazał cofnięcie niektórych jej postanowień. M.in. przywrócono na stanowisko Małgorzatę Gersdorf i wszystkich wyrzuconych sędziów. Ustawa została przepchnięta głosami PiS, który jako rząd musi dostosowywać się do opinii Unii Europejskiej, co jasno wynika z zasad członkostwa we Wspólnocie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Nie wszyscy posłowie ugięli się pod presją Brukseli i Nowogrodzkiej. Aż 161 osób zagłosowało przeciwko noweli, w tym Anna Maria Siarkowska, która wyraziła na jej temat bardzo negatywną opinię. - Pragnę zwrócić uwagę Wysokiej Izby na to, że wycofywanie się ze słusznych reform w obszarze wymiaru sprawiedliwości, pod naciskiem instytucji unijnych, wykorzystanych do walki politycznej, wyznacza granicę naszej suwerenności w bardzo nieciekawym miejscu - usłyszeliśmy. Na te słowa Jarosław Kaczyński zareagował złością. Gdy posłanka przechodziła obok jego ławy, spojrzał na nią spode łba i pokazał palcem, że nawaliła i ma się to więcej nie powtórzyć. Na nieszczęście prezesa, gest uchwyciły jednak kamery, a nagranie zostało rozpowszechnione w internecie.

PiS wycofuje z reformy

Kilka miesięcy temu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał krytyczne orzeczenie ws. polskiej reformy sądownictwa. Zażądano wycofanie się z niektórych jej pomysłów, m.in. odsunięcia od orzekania sędziów, którzy przekroczyli 65. tok życia i zdymisjonowanie Małgorzaty Gersdorf I Prezes Sądu Najwyższego. Dziś Sejm przyjął nowelizację, zgodnie z którą Gersdorf powróciła na swoje stanowisko, a wraz z nią wszyscy zwolnieni sędziowie, którzy wyrazili taką wolę.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Beata Szydło wyrzucona na bruk! Ogromny skandal poraził Polskę
  2. Właśnie uruchomiona została akcja Lepper 2! To wykończy rząd PiS
  3. Mateusz Morawiecki ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Z tej strony go nie znaliśmy
  4. Znaki zodiaku i nowe fryzury. Zobacz, na jaką ZMIANĘ warto się zdecydować
  5. Zdrada męża. Wiemy JAK SPRAWDZIĆ i co robić dalej PO ZDRADZIE
źródło: Twitter.com Następny artykuł