Przyjaciółka Kaczyńskiego z młodości przerwała milczenie. "To frustracja, obsesja"

Przyjaciółka Kaczyńskiego z młodości przerwała milczenie. "To frustracja, obsesja"

Jarosław Kaczyński nie sprawia wrażenia ciepłego i przyjacielskiego. A jednak ma wokół siebie nie tylko oddanych współpracowników, ale także serdecznych przyjaciół. Są też osoby, z którymi kiedyś się przyjaźnił, a dziś pozostają we wrogich obozach. Dawna przyjaciółka ostro krytykuje prezesa PiS.

Jadwiga Staniszkis znana była z popierania PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Otwarcie wspierała kandydaturę prezesa partii rządzącej do fotela prezydenckiego w 2010 roku. W 2015 roku popierała PiS w wyborach parlamentarnych i Andrzeja Dudę w prezydenckich. Wcześniej, w młodości, Jarosław Kaczyński i Jadwiga Staniszkis poznali się osobiście i zaprzyjaźnili. Współpracowali w opozycji, przyjaźń ta miała być nawet bardzo bliska. Dziś jednak po przyjaźni nie został nawet ślad. Prof. Staniszkis ostro krytykuje PiS i jego szefa.

Jarosław Kaczyński ostro krytykowany przez dawną przyjaciółkę

Dziś Jadwiga Staniszkis nie szczędzi ostrych słów wobec rządzącej koalicji i jej lidera. Wobec prezesa PiS padają niezwykle ostre słowa. A należy podkreślić, że wypowiada je nie tylko dawna przyjaciółka, ale także profesor socjologii. Jej zdaniem Jarosław Kaczyński celowo i z premedytacją niszczy państwo. Jak twierdzi, musi o tym wiedzieć, bo jest prawnikiem. I, jak zaznacza Staniszkis, ma to być wyrazem "frustracji i obsesji". - Nie rozumiem tego, bo to działania, które zamiast wzmacniać państwo, tylko je niszczą. Znam Kaczyńskiego i myślę, że jest wewnętrznie zdruzgotany, stąd takie działania niszczenia wszystkiego wokół siebie - podkreśla kobieta.

Krytyka prezesa i prezydenta

Prof. Staniszkis zwróciła uwagę na to, że działania PiS-u prowadzą do "niszczenia państwowego oparcia na prawie". Jak podkreśliła prowadzi to do tego, co pamięta jeszcze z okresu PRL. - Poczucie istnienia czegoś, co władzę ogranicza, było podstawą demokracji po walącym się poprzednim systemie. Odbieranie nam tego teraz jest przerażające. To jest sprzeczne z całą moją filozofią życiową i filozofią funkcjonowania państwa prawa - wyjaśniła. Skrytykowany został jednak nie tylko prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Ostro "oberwało się" także urzędującemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Zdaniem Staniszkis, głowa państwa nie ma kręgosłupa moralnego. - Prezydent Duda jest absolutnie bez charakteru. On wywącha, skąd wiatr wieje i się przechyli na tą stronę, która wyda mu się silniejsza. Nie jest więc żadnym oparciem dla demokracji - stwierdziła. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Nagły zwrot! PiS ma NOWEGO posła
  2. Wałęsa spotka się z Kaczyńskim? Zapowiada szturm na siedzibę PiS
  3. PiS się z tego nie podniesie! Ujawniono miażdżący raport
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News