Pierwsze publiczne wystąpienie Kaczyńskiego po szpitalu. Politycy PiS zrozpaczeni

Pierwsze publiczne wystąpienie Kaczyńskiego po szpitalu. Politycy PiS zrozpaczeni

Dziś po południu odbyło się niezwykle ważne spotkanie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński po raz pierwszy od dawna wypowiedział się o sprawach istotnych dla państwa. Niektórzy politycy jego partii mają prawo być zrozpaczeni.

Późną jesienią odbędą się wybory samorządowe. Polacy ruszą do urn 21 lub 28 października bądź 4 listopada. Prawo i Sprawiedliwość swoją kampanię przed tą kluczową dla siebie elekcją prowadzi już od wielu tygodni. Dzisiaj przy Nowogrodzkiej w Warszawie z prezesem Jarosławem Kaczyńskim spotkali się najważniejsi ministrowie na czele z m.in. Joachimem Brudzińskim, Piotrem Glińskim i Beatą Szydło. Obecni byli także Beata Mazurek czy Antoni Macierewicz. Podjęto na nim istotne decyzje ws. nadchodzącej walki wyborczej.

Jarosław Kaczyński pierwszy raz od dawna

Na spotkaniu padło wiele ważnych deklaracji. Na konferencji Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie, które z pewnością rozwścieczyło wielu polityków jego stronnictwa. - Zapadła decyzja zgodnie z naszymi deklaracjami, które składałem wielokrotnie. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ci, którzy funkcjonują w spółkach Skarbu Państwa, i robią to dobrze, są przez nas szanowani, ale nie będziemy łączyć tych funkcji - powiedział Kaczyński. Ma to związek z przekonaniem prezesa, że "do polityki nie idzie się dla pieniędzy". Jest to także kontynuacja polityki związanej z "nauczeniem polityków PiS pokory", którą prezes zapowiedział przy okazji afery z nagrodami dla ministrów. - Rozmawiamy przez cały czas o wyborach samorządowych. Pojawiła się sprawa tych, którzy mają wysokie pensje w spółkach skarbu państwa. Te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu. Nie idzie się do polityki dla pieniędzy - napisano na oficjalnym profilu PiS na Twitterze. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS próbuje wykończyć PO. Właśnie odpalili bezwzględną machinę
  2. Chcieli ZAMORDOWAĆ Kaczyńskiego! Policja zaalarmowana
  3. Niezwykłe odkrycie naukowców o psach! To dlatego je kochamy
  4. Dieta koktajlowa coraz bardziej popularna
źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News