W PiS szykuje się wewnętrzny pucz. Co zrobi Kaczyński?

W PiS szykuje się wewnętrzny pucz. Co zrobi Kaczyński?

Jarosław Kaczyński musi zareagować na wewnętrzny kryzys w strukturach PiS. Jak donosi lokalna "Gazeta Wyborcza" tuż przed wyborami samorządowymi w partii panuje niemały chaos. Zdaniem dziennika, wynika to z walk wewnętrznych frakcji w krakowskim PiS.

Jarosław Kaczyński może mieć niemały problem. Ostatnie spotkanie klubu "Gazety Polskiej" w Krakowie dowiodło, że w partii, która chce przejąć władzę w większości samorządów, panuje atmosfera niepewności.

Krakowski PiS: obawy przed "zdrajcami" i "spadochroniarzami"?

Z relacji dziennikarki "Gazety" wynika, że wieloletni działacze PiS czują się zawiedzeni kształtem list wyborczych, które w znacznej części opanowali na czołowych miejscach "zdrajcy" (którzy niegdyś odeszli z PiS i powrócili) oraz "spadochroniarze (wyznaczeni przez tzw. centralę). Rozterki krakowskiego PiS dotyczą Stanisława Zięby i Stanisława Moryca, którzy swego czasu przeszli z PiS do PO. - To z czym mamy do czynienia, to pucz – przypominał na spotkaniu klubu Gazety Polskiej Ryszard Kapuściński, szefujący tej strukturze, a jednocześnie krakowski radny PiS. Oficjalnie klub nie jest związany z żadną partią, ale w praktyce stał się silnym, półmedialnym zapleczem PiS na całą Polskę. Spotkania publicystów i polityków tej partii są tam na porządku dziennym, a już tym bardziej przed wyborami.

Jarosław Kaczyński zareaguje?

Radnego niepokoją nie tylko "ucieczki" z PiS, ale przyjmowanie w struktury partii innych "uciekinierów". Jak chociażby Tomasz Urynowicz, który przyłączył się do Porozumienia. To partia Jarosława Gowina, wicepremiera w rządzie PiS i jednego z koalicjantów partii Jarosława Kaczyńskiego. "Nieswoja" w krakowskim PiS jest też Agata Tatara. Ogólem "Gazeta Wyborcza" wylicza, że niepewni są wszyscy kandydaci wywodzący się nie tylko ze struktur partii Gowina, ale też Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Partia nie do końca ufa też ludziom, których wskazała Małgorzata Wassermann, kandydatka na prezydenta Krakowa. – Jeśli 30 procent spośród 50 osób na listach jest z PiS, to wszystko. Reszta to Gowin, Ziobro, ludzie, którzy udają, że są z nami – cytuje Kapuścińskiego portal lovekrakow.plDALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Film z dyskusją aktywistów popierających PiS był przez kilka dni dostępny w sieci. Spotkanie Klubu "GP" odbyło się 2 października z udziałem wiceprzewodniczącego krakowskiej rady miasta Bolesławem Kosiorem. Dziś na stronie klubu nie można go już odtworzyć. Wiceprzewodniczący Kosior przyznał, że "wierność" niepewnych politycznie członków pokaże na dobre czas po wyborach samorządowych. Zaznaczył, że nie dziś czas na spory wewnętrzne. – Mamy tu zgrzyt, który będzie trzeba jakoś przetrzymać. Liczę na to, że tę kampanię uda się rozliczyć po wyborach. Bo teraz w żadnym wypadku nie można rozpocząć żadnej wojny. Musimy iść równo jak husaria. Zmieciemy, a potem zobaczymy, kto tylko udawał, że jest z nami – mówi radny Kosior.Najlepsze newsy dnia:

  1. Jarosław Kaczyński narobił sobie problemów. Te słowa będą go słono kosztować
  2. Jarosław Kaczyński uderza w stolicę! „Warszawa osiągnęła dno!”
  3. Pawłowicz pisze o sekstaśmie Schetyny i Trzaskowskiego. Nie ma hamulców
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu