Wiele osób, zwłaszcza związanych z opozycją, twierdzi, że rzeczywista władza nie znajduje się dziś w rękach  rady ministrów czy prezydenta, a prezesa PiS – Jarosława Kaczyńskiego. Najnowsza zmiana prawdopodobnie stanie się wodą na młyn opozycji oraz osób głoszących, że Kaczyński ma wyższą pozycję od Beaty Szydło. Politycy PiS tłumaczą jednak, że chodzi wyłącznie o formalności.

Beata Szydło została pozbawiona części przysługujących jej wcześniej uprawnień. Chodzi o funkcję obecnej premier w partii Prawa i Sprawiedliwości. Na wniosek PiS Szydło została wykreślona z listy osób mogących decydować o finansach partii.

– Sąd Okręgowy postanowił z wniosku Prawa i Sprawiedliwości wykreślić Beatę Szydło, a wpisać Teresę Schubert jako upoważnioną do składania oświadczeń woli w imieniu partii w zakresie praw i obowiązków majątkowych i finansowych – czytamy w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Joachim Brudziński z Prawa i Sprawiedliwości tłumaczy, że zmiany zostały dokonane ze względów praktycznych i są „czystą formalnością”.

– Trudno, żeby będąc premierem, Beata Szydło miała jeszcze czas na zajmowanie się finansami partii – wyjaśnia

 

...

Zobacz również