Kaczyński wrócił! Pierwsze słowa po szpitalu i od razu afera

Kaczyński wrócił! Pierwsze słowa po szpitalu i od razu afera

Jarosław Kaczyński warszawski szpital przy ul. Szaserów opuścił na początku miesiąca, do aktywnej polityki jeszcze nie powrócił. Zdążył już jednak pojawić się w Sejmie i rozpętać kolejną aferę. Oto kolejna odsłona jego osobistej wojny z Donaldem Tuskiem.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości po niemal dwumiesięcznej przerwie musiał osobiście chwycić za stery w partii. Okazja była bowiem wyjątkowa i bez jego interwencji, posłowie mogliby nie wykonać swojego obowiązki utrzymania dyscypliny partyjnej. Kaczyński zjawił się w Sejmie, by wziąć udział w posiedzeniu klubu parlamentarnego PiS, na którym oświadczył, iż zagłosowanie za wykreśleniem z ustawy o IPN art. 55a pod naciskami Izraela i USA jest aktem potrzebnym i ważnym dla przyszłości Polski. Autorytet szefa Zjednoczonej Prawicy był niewątpliwie potrzebny w momencie tak wielkiej próby jedności koalicji rządzącej. Głosowanie zakończyło się odrzuceniem zapisu kontrowersyjnego artykułu i udobruchaniem Waszyngtonu i Tel Awiwu. Nie obyło się jednak bez rozpoczęcia kolejnej afery o mocnych oskarżeń pod adresem Donalda Tuska.

Jarosław Kaczyński wraca i rozpętuje burzę

Marcowa nowela jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych aktów prawnych przegłosowanych przez Sejm VIII kadencji. Takie wzburzenia poza granica kraju nie wzbudziła nawet reforma sądownictwa czy sprawa ustawy dezubekizacyjnej. Ws. nowelizacji głos zabrał także Donald Tusk, który stwierdził, iż przyczyniła się ona do rozpowszechnienia pojęcia "polskich obozów śmierci" (obozy, które można określić tym mianem istniały w PRL i kierowało nimi Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego), co jedynie działa na niekorzyść Polski i Polaków. Do tych słów odniósł się wczoraj Jarosław Kaczyński, który zdecydowanie skrytykował za nie szefa RE. - Oczywiście znam i uważam to stwierdzenie za wyjątkowo ohydną manipulację. Obarczanie nas, Polaków, winą za zbrodnie II wojny światowej ma kilkudziesięcioletnią tradycję i kwitło niehamowane także wówczas, gdy za troskę o dobre imię naszego kraju odpowiadali Donald Tusk i jego formacja. Powiem więcej - szeroko rozumiane środowisko polityczne pana Tuska wydatnie przyczyniło się do rozkwitu tej szkalującej Rzeczpospolitą i nasz naród narracji - powiedział w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie". Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Obrzydliwe! Przyłapali polityk PiS, będzie się wstydzić całe życie
  2. Nagranie prześladuje Jakiego. Wolałby o nim zapomnieć
  3. TVP w ruinie. Kurski musiał sięgnąć po rozpaczliwy sposób
źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News