Kaczyński wycofuje swoich polityków z mediów. Wszystko przez śmierć Adamowicza

Kaczyński wycofuje swoich polityków z mediów. Wszystko przez śmierć Adamowicza Źródło: Fot. YouTube/Telewizja Republika

Według informacji Wirtualnej Polski, Jarosław Kaczyński wydał polecenie, zgodnie z którym mniej doświadczeni parlamentarzyści partii otrzymali czasowy zakaz wyrażania się w mediach społecznościowych i tradycyjnych. Zdaniem informatorów wszystko to przez śmierć Pawła Adamowicza, która pozostaje kontrowersyjnym tematem. Prezes PiS pragnie w ten sposób ostudzić emocje i uniknąć potencjalnie szkodliwych potyczek słownych. 

Jarosław Kaczyński niemal natychmiastowo skomentował zamach na prezydenta Gdańska, nazywając go "barbarzyńskim", a premier RP zapowiedział dogłębne zbadanie sprawy, co powierzył Joachimowi Brudzińskiemu, szefowi MSWiA. Niestety, inni politycy nie zachowali tyle rozsądku i wrażliwości, co poskutkowało nałożeniem na nich i innych wspomnianego zakazu wypowiadania się w mediach. Choć rozporządzenie, o którym donosi Wirtualna Polska na podstawie swoich źródeł w partii i rządzie, dotyczy głównie mniej doświadczonych i "niepewnych" parlamentarzystów, to miała otrzymać je również Krystyna Pawłowicz. Posłanka zaszokowała swoimi tweetami, w których oskarżyła o spowodowanie tragedii Jerzego Owsiaka, byłego już prezesa Fundacji WOŚP.

Informacje, na które powołuje się portal, mieli przekazać mu wysoko postawieni działacze i jeden wiceminister. To także nie pierwszy raz, kiedy Jarosław Kaczyński sięga po podobny zabieg, o czym informowaliśmy na Pikio.pl.

Jarosław Kaczyński wycofuje swoich polityków z mediów

Od tej pory i jak twierdzi WP przynajmniej do weekendu, w mediach wypowiadać się będą jedynie najważniejsi posłowie i posłanki, ministrowie i zapewne sam prezes. Jarosław Kaczyński zakazał uczestnictwa w internetowych dyskusjach i polecił powstrzymanie się od potencjalnie niebezpiecznych dla wizerunku partii wypowiedzi. - Nie ma się czemu dziwić, trzeba wyciszać emocje, unikać niepotrzebnych zdań, z których każde może okazać się niepotrzebnym sformułowaniem, które ktoś nieopatrznie zrozumie. Do weekendu w mediach mają pojawiać się tylko najważniejsi i najpewniejsi politycy PiS - przekazał Wirtualnej Polsce jej rozmówca. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Szczególne zainteresowanie wzbudza zakaz korzystania z Twittera, który otrzymać miała Krystyna Pawłowicz. Kontrowersyjna posłanka niejednokrotnie działała swoimi wypowiedziami na niekorzyść partii. Politycy Prawa i Sprawiedliwości w przeszłości protestowali już przeciw jej aktywności w sieci.

Paweł Adamowicz zamordowany podczas 27. finału WOŚP

13 stycznia w centrum Gdańska odbywało się Światełko Do Nieba Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą Paweł Adamowicz od lat aktywnie wspierał. Zaraz po tym, jak wypowiedział swoje ostatnie słowa, które skierował do zebranego pod sceną tłumu,  około godziny 20:00 27-letni Stefan W. kilkukrotnie dźgnął go nożem w klatkę piersiową. Prezydent został przetransportowany do szpitala, gdzie rozpoczęła się walka o jego życie. Po pięciogodzinnej operacji i przetłoczeniu wielu litrów krwi, jego stan był ciężki. Niestety 14 stycznia około godziny 13:00 Paweł Adamowicz zmarł w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Miał 53 lata. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Rodzina Pawła Adamowicza prosi o datki na WOŚP, zamiast kwiatów na pogrzebie
  2. Krystyna Pawłowicz okrzyknięta ikoną mody?! Internauci nigdy nie byli tak bezlitośni
  3. Policja postawiona na nogi po telefonie. "Jutro może zginąć Andrzej Duda"
  4. Edytę i Czarka Pazurów dzieli 26 lat! Kim jest żona słynnego aktora?
  5. Ilona Felicjańska oskarża byłego męża o swoje uzależnienie! „Przemoc psychiczna i…”
źródło: gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News