Kaczyński nie zostawił wątpliwości. Złożył oświadczenie ws. POLEXIT-u

Kaczyński nie zostawił wątpliwości. Złożył oświadczenie ws. POLEXIT-u Źródło: Fot. Flickr/Piotr Drabik

Kaczyński oraz najważniejsi członkowie jego partii często kojarzeni są z antyunijnymi poglądami. Wielu wyborców czekało więc na stanowcze oświadczenie prezesa Prawa i Sprawiedliwości w sprawie ewentualnego wyjścia Polski ze Wspólnoty. Co na ten temat uważa szef obozu rządzącego?

Jarosław Kaczyński zdecydował się w czasie konwencji Prawa i Sprawiedliwości wypowiedzieć na temat spekulacji dotyczących POLEXIT-u. Co ciekawe, z jego słów obywatele wywnioskowali, że za kadencji partii Polska nie opuści szeregów Unii Europejskiej, chociaż snuto już w tej sprawie wiele domysłów oraz teorii.

Kaczyński o wyjściu Polski z UE

- Wśród tych wyborów, które przed nami, są także wybory europejskie. Warto i o tym wspomnieć. Polacy chcą być w Europie i w Unii Europejskiej. Bo Europa to dziś Unia Europejska. Ale dla Polaków ta obecność w Unii Europejskiej to jest ta najkrótsza droga do tego, by uzyskać równość, jeśli chodzi o poziom życia, poziom zarobków, komfort życia - stwierdził Jarosław Kaczyński. - Polacy rozumieją także, że my musimy jako naród, państwo dźwignąć różne ciężary, których nasi partnerzy z Zachodu nie dźwigali, kiedy byli w tym samym miejscu, w którym jesteśmy dzisiaj. To nie oznacza, że mamy powtarzać błędy Zachód - dodał także stanowczo prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Czy Polska wyjdzie z Unii Europejskiej?

Obywatele mają już więc pewność, że rząd Mateusza Morawieckiego nie zamierza dążyć do opuszczenia przez nasz kraj Unii Europejskiej. Wielu z nich przypomina jednak, iż obowiązkiem polityków jest dostosowywanie się do wspólnotowych przepisów, aby Polska nie tylko pozostawała w tym ważnym związku państw, ale także mogła się w nim szybko rozwijać i stawać coraz bogatsza oraz bardziej wpływowa.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Patryk Jaki to zaplanował?! Okrutnie gra na uczuciach wyborców
  2. Co za wpadka! Kancelaria Prezydenta pomyliła Dudę z kimś innym
  3. Katastrofa smoleńska: Rosjanie się z tego nie wywiną! Na jaw wyszyły wstrząsające fakty
  4. Andrzej Duda ma kłopoty. Kobieta została spoliczkowana za sprzeciw wobec PiS-u
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News