Kaczyński ma wstrząsające plany. Jego dawny współpracownik ujawnia

Kaczyński ma wstrząsające plany. Jego dawny współpracownik ujawnia

Jarosław Kaczyński wydaje się być idealnym i niezastąpionym szefem swojej partii. Prezes niejednokrotnie udowadniał, że jest przygotowany na przeróżne scenariusze, a jego możliwości sięgają bardzo daleko. Jak podaje były współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, lider Prawa i Sprawiedliwości ma już konkretne plany co do przyszłości partii.

Jarosław Kaczyński boryka się ostatnimi czasy z problemami zdrowotnymi, które ograniczają jego aktywność w życiu politycznym. Nie przeszkodziły mu one jednak w pojawieniu się na niedanym konwencie Prawa i Sprawiedliwości, na którym pokazał, że nadal rządzi bardzo silną ręką. Były współpracownik Jarosława Kaczyńskiego wskazuje jednak na to, że prezes ma już nawet plan, co do dalszych losów partii.

Jarosław Kaczyński zaskoczy swoją decyzją?

Michał Kamiński przez lata współpracował ze środowiskami Prawa i Sprawiedliwości, jak również z prezydentem Lechem Kaczyńskim Był rzecznik prasowy prezydenta i sekretarz stanu w kancelarii Prezesa Rady Ministrów podzielił się swoimi spostrzeżeniami odnośnie obecnego stanu polityki Jarosława Kaczyńskiego. Kamiński stwierdził, że prezes PiS-u czuje się obecnie silny politycznie. Kaczyński podobno nie dostrzega godnych dla siebie przeciwników ani wewnątrz partii, ani na ogólnej scenie politycznej. Nie zmienia to jednak faktu, że Jarosław Kaczyński ma w swojej głowie plany na każdą możliwą okazję. Lider Prawa i Sprawiedliwości ma już nawet podobno przygotowaną wizję tego, jak partia będzie wyglądała po jego odejściu. Schedę po znanym polityku miałby przejąć Mateusz Morawiecki. - Polityczna emerytura Kaczyńskiego to już z pewnością realna perspektywa. Myślę, że Kaczyński wyznaczył Morawieckiego, dla mnie jest to oczywiste - powiedział Michał Kamiński w programie Tomasza Lisa. Kamiński podkreślił również, że plany Kaczyńskiego będzie chciał pokrzyżować Zbigniew Ziobro i jego zwolennicy.

Czy Andrzej Duda staje się samodzielny?

Kamiński skomentował również ostatnie poczynania prezydenta Andrzeja Dudy, który zawetował ostatnimi czasy propozycję nowej ordynacji wyborczej do Europarlamentu. Według Kamińskiego, prezydent tą decyzję poszerzył swoje wpływy polityczne. Jeśli dojdzie bowiem do reelekcji Prawa i Sprawiedliwości, partia może nie utrzymać większości parlamentarnej i będzie zmuszona szukać koalicjanta. Naturalnym partnerem do rozmów wydaje się być ruch Kukiz'15. Taki układ sił, zdaniem Michała Kamińskiego, byłby korzystny dla Andrzeja Dudy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Patryk Jaki naraził się kibicom Legii! Chcą go rozszarpać
  2. Pieniądze od rządu zasilą portfele Polaków. Niespodziewana podwyżka!
  3. Morawiecki załatwił szwagrowi stołek! Kuriozalne tłumaczenie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News