Jarosław Kaczyński: PiS przestrzega Konstytucji i praktykuje demokrację

Jarosław Kaczyński: PiS przestrzega Konstytucji i praktykuje demokrację Źródło: Wikimedia Commons (P. Tracz/KPRM)

Jarosław Kaczyński wygłosił dziś na konwencji Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu długie przemówienie. Polityk opowiedział, jak ważne są dla jego partii przestrzeganie zapisów ustawy zasadniczej oraz demokratyczne zasady. Działacz ostro skrytykował także swych parlamentarnych oponentów.

Jarosław Kaczyński pojawił się oczywiście 23 marca na konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu. Politycy ugrupowania rządzącego jakiś czas temu wyruszyli w Polskę, prowadząc kampanię przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Jarosław Kaczyński o demokracji i przestrzeganiu konstytucji

Tym razem szef obozu władzy zdecydował się opowiedzieć o tym, jak ważna jest dla niego samego oraz jego współpracowników polska konstytucja. Słowa Kaczyńskiego wzbudziły oczywiście ogromne emocje, gdyż Prawo i Sprawiedliwość jest od miesięcy oskarżane o łamanie ustawy zasadniczej.

- My nie dzielimy Polaków na lepszych i gorszych. My praktykujemy demokrację, jesteśmy formacją, która przestrzega Konstytucji - powiedział stanowczo prezes PiS ze sceny.

- Teraz jest czas próby, wysiłku, determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie. (...) To nie sondaże wygrywają w wyborach. To my możemy zwyciężyć ciężką pracą. (...) Dobra droga do sprawiedliwej Polski to droga do Polaków, do prawdziwej, dobrze rozumianej europeizacji Polski. Przed nami Nowa Piątka PiS, która rozszerzy to, czego już dokonaliśmy - dodał także w otwarty sposób Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS skrytykował partie opozycyjne

Ostatecznie prezes Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się także uderzyć w swych politycznych przeciwników. Ostrzegał Polaków, iż jego zdaniem partie opozycyjne nigdy nie będą w stanie kontynuować przemian w kraju, które zapoczątkowały obecne władze. Jarosław Kaczyński odniósł się przy tym zapewne do szeroko rozwiniętej polityki socjalnej. Jej symbolem jeszcze w 2015 roku stał się oczywiście wywołujący duże emocje program Rodzina 500 plus.

- Nasi przeciwnicy, nawet gdyby chcieli, nie potrafią kontynuować drogi, którą idziemy. Nie potrafią i nie chcą - stwierdził bardzo stanowczo Jarosław Kaczyński.

- Powtarzam, ta dobra droga dla sprawiedliwiej Polski to droga dla Polaków. To droga do poprawy ich losu, droga prawdziwiej, dobrze rozumianej europeizacji Polski. Przed nami bardzo ważne pytanie, które muszą stawiać Polacy. Czy ta droga ma być kontynuowana. Jeśli ma być, to musimy umieć zwyciężać w wyborach - powiedział także prezes PiS, uzupełniając wcześniejsze przemyślenia.

Źródło: naTemat

Następny artykuł