"Piątka Kaczyńskiego" stanie się "szóstką". Tak Kaczyński chce przechylić szalę zwycięstwa

"Piątka Kaczyńskiego" stanie się "szóstką". Tak Kaczyński chce przechylić szalę zwycięstwa Źródło: Screenshot z youtube.com/publicystykaTVP

Jarosław Kaczyński w ostatnim czasie na konwencjach Prawa i Sprawiedliwości porusza ważny dla partii program tak zwanej "nowej piątki". Na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się już w tę sobotę, prezes PiS ma poruszyć kolejną propozycję. Czy dojdzie do rozszerzenia programu o kolejny punkt?

Jarosław Kaczyński na najbliższej konwencji poruszyć ma temat "nowej piątki PiS". Co ciekawe - dotychczas poznany program najprawdopodobniej poszerzony zostanie o kolejny punkt - o czym poinformował portal "300polityka.pl".

Jarosław Kaczyński ma nowe pomysły. Czy powstanie "nowa szóstka PiS"?

Dotychczas program PiS-u składał się z pięciu postulatów. Przede wszystkim: sztandarowe "500 plus" (które w nowej wersji zmodyfikowane zostanie do świadczenia przyznawanego już od pierwszego dziecka), "trzynastka" dla wszystkich emerytów (którzy spełniają oczywiście niezbędne wymagania), PIT, który zostanie całkowicie zniesiony (oczywiście jedynie dla osób do 26. roku życia, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową), autobusy dla wsi i miast, w których od dawna występują poważne problemy komunikacyjne, a także podatek PIT, którego wysokość zostanie zmieniona i wynosić będzie jedynie 17%.

Jak czytamy na portalu "300polityka.pl" - "nowa piątka PiS" zostanie zmodyfikowana. Nie są to jednak oficjalnie potwierdzone informacje. Według portalu do pięciu obietnic dołączy kolejna, szósta, która to będzie odpowiedzią na prośby i oczekiwania, jakie wobec rządu mają obywatele.

Póki co nie wiadomo jednak, o jaki nowy postulat zostanie powiększony program Prawa i Sprawiedliwości. Wiadomo natomiast, że z pewnością pomoże on partii dobrze zaprezentować się w trwającej obecnie kampanii, która wielkimi krokami zmierza ku wyborom do Parlamentu Europejskiego (będą one miały miejsce już w maju tego roku).

Źródło: RMF24 / 300polityka.pl

Następny artykuł