Kaczyński z ostatniej chwili: Popieramy Kościół, PiS podjął decyzję ws. komisji ds. badania pedofilii

Kaczyński z ostatniej chwili: Popieramy Kościół, PiS podjął decyzję ws. komisji ds. badania pedofilii Źródło: .

Jarosław Kaczyński postanowił przekazać wiadomości na temat najnowszej decyzji kierowanej przez niego partii. Dotyczy ona komisji do spraw badania pedofilii, o której mówiło się od dłuższego czasu. Słowa polityka mogą być przełomowe.

Jarosław Kaczyński stwierdził, że nadszedł czas na publiczne zabranie głosu w sprawie, która od dłuższego czasu interesowała wielu Polaków. Chodzi oczywiście o temat pedofilii w Kościele, który stał się głośny od momentu premiery filmu "Tylko nie mów nikomu", autorstwa braci Sekielskich. Polityk postanowił przekazać ważne wiadomości na temat działalności jego partii.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do tego, co wczoraj wydarzyło się w Sejmie. Wówczas doszło do głosowania na temat nowelizacji ustawy, która określa wysokość kar za przestępstwa na tle seksualnym dokonywane wobec dzieci. Co ważne, w trakcie głosowania zabrakło aż 143 ze 145 posłów Koalicji Obywatelskiej, co zaskoczyło wielu komentatorów sytuacji politycznej w Polsce.

Jarosław Kaczyński komentuje zaostrzenie kar wobec pedofilów

- Jesteśmy w większości, jak i większość Polaków, katolikami i popieramy Kościół, ale to oczywiście nie oznacza, że popieramy czy chcemy tolerować jakąkolwiek patologię w Kościele - rozpoczął swoje przemówienie Jarosław Kaczyński.

- Byli tacy i są tacy, którzy bronili pedofilii. Oni są nawet bardzo łatwi do nazwania. Można wykazać, zresztą wczoraj w Sejmie to było wykazywane, konkretne fakty. I to przede wszystkim partia Platforma Obywatelska i jej sojusznicy - mówi wprost jeden z najważniejszych polityków w naszym kraju.

Jarosław Kaczyński postanowił wypowiedzieć się na temat zmian w ustawie

Kaczyński odniósł się również do poglądów partii wobec zaostrzenia kar dla pedofilii. Można było rozpoznać je już po wczorajszym głosowaniu, jednak polityk postanowił dodatkowo skomentować zmiany, które niedługo obejmą ustawę. Już niebawem przestępstwa seksualne karane będą 30 latami pozbawienia wolności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie poparli tej ustawy i żadne ich deklaracje, opowieści niczego tutaj nie są w stanie zmienić. Oni się zasłaniają komisją do sprawy zbadania kwestii pedofilii w Kościele. Chcę wyraźnie powiedzieć: PiS jest gotowe poprzeć komisję, która będzie badać sprawę pedofilii, ale nie tylko w Kościele, tylko we wszystkich środowiskach. Prawo i Sprawiedliwość jednoznacznie stwierdza: ani purpura, ani Nobel, ani Oscar, ani światowa czy europejska sława nikogo nie uchroni przed odpowiedzialnością za tego rodzaju zbrodnie - zakończył Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska przeszła PIEKŁO! Była molestowana przez znanego lekarza. Wyznanie gwiazdy doprowadzi was do płaczu
  2. Kim jest żona Tomasza Sekielskiego? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie czym się zajmuje
  3. Tragiczna wizja Jackowskiego. Ostrzega, że Polacy mają duży problem, najbliższe miesiące mają być koszmarem
  4. Dziś miliony widzów włączą TVN. Telewizja pokaże film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"
  5. Odbierze wam mowę. Właśnie ujawniono PRAWDZIWY powód rozstania Meghan Markle z pierwszym mężem
  6. Smutne wiadomości obiegły rano polskie media. Nie żyje wielki artysta, który na zawsze zapisał się w historii

źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News