Panika na Nowogrodzkiej! Nad Kaczyńskim zawisły czarne chmury

Panika na Nowogrodzkiej! Nad Kaczyńskim zawisły czarne chmury

Jarosław Kaczyński jako szef partii rządzącej ma teraz poważny problem, który ciągnie się za jego ugrupowaniem już od jakiegoś czasu. W PiS nastał czas prawdziwej paniki, a wszystko przez nadchodzące wybory. Nad partią Kaczyńskiego zawisły czarne chmury i póki co nic nie wskazuje na to, by prezes miał plan na przywrócenie wzrostów w notowaniach. 

Jarosław Kaczyński stara się jak może, aby podnieść swoją partię z kolan. Oczywiście prezes, jak i jego politycy robią dobrą minę do złej gry, ale ciężko jest nie zauważyć, że aktualna sytuacja PiS nie wygląda najlepiej. Jest to szczególnie zły czas na taki spadek poparcia ze względu na nadchodzące wybory. Już na wiosnę odbędzie się głosowanie odnośnie do tego, kto będzie nas reprezentował w Europarlamencie. Natomiast jesienią dowiemy się, czy rozkład sił w polskim Sejmie ulegnie jakieś zmianie.

Jarosław Kaczyński traci grunt pod nogami

Ostatni rok dla PiS był szczególnie nieudany. Partia Jarosława Kaczyńskiego według niektórych padła ofiarą własnej pychy i omylnego poczuci, że teraz wszystko im wolno. Niestety obecny rząd dosyć boleśnie przekonał się, że wcale tak nie jest. Jeszcze rok temu PiS miał prawie 50% poparcia wśród Polaków, które zostało mu zapewnione poprzez program 500 plus. Polacy wprost pokochali politykę socjalną, ale właśnie wtedy rząd zaczął popełniać błąd za błędem. Zaczęło się od ogromnych nagród przyznanych przez byłą premier Beatę Szydło, które według należały się ministrom. Rychło okazało się, iż Polacy nie akceptują tego typu praktyk, a pani premier bardzo szybko została zastąpiona przez Mateusza Morawieckiego. Następnie mamy bardzo głośnie zmiany w polskim sądownictwie, których echo dotarło nawet do Brukseli.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Nie możemy zapominać również o proteście osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, którzy spędzili w budynku Sejmu 40 dni, walcząc o lepsze życie dla swoich dzieci. To zaledwie początek wyliczanki, bo mamy przecież aferę KNF, a także powiązania Morawieckiego z aferą podsłuchową. To wszystko sprawia, że w tym roku Prawu i Sprawiedliwości niezmiernie ciężko będzie powtórzyć swój wynik wyborczy sprzed 4 lat. Sondaże są bezwzględne dla partii Jarosława Kaczyńskiego i pokazują kolosalne spadki. Wydaje się również, że rządzący nie mają już czym przekupić Polaków. Budżet raczej nie pozwoli na kolejne 500 Plus, a lista afer i wizerunkowych wpadek nieustannie się powiększa. Jeśli Kaczyński nie ma asa w rękawie, los PiS może być przesądzony. Sytuacja staje się coraz trudniejsza, a każdy kolejny miesiąc daje opozycji kolejne argumenty do krytyki. Na horyzoncie pojawia się również partia Rydzyka oraz jednoczące się stronnictwo prawicowe w postaci narodowców, partii Korwin-Mikkego, ugrupowań Liroya oraz Grzegorza Brauna, którzy z pewnością odbiorą Kaczyńskiemu część elektoratu. Nad PiS ewidentnie zawisły czarne chmury i bez przełomowej strategii powstrzymanie spadków w sondażach może być misją nie do zrealizowania. Panika wśród ekipy rządzącej jest coraz bardziej widoczna.ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS wykorzystuje śmierć nastolatek z Koszalina? Internauci są na nich wściekli
  2. TVP przekazało smutną wiadomość. Uwielbiany prezenter miał wypadek, konieczna była operacja
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Ile waży Barbara Kurdej-Szatan? Waga gwiazdy sprawiła, że opadły nam szczęki
  5. Beata Kozidrak znów jest zakochana?! Kim jest tajemnicza, nowa miłość gwiazdy?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News