O co chodzi? Kaczyński wydał specjalne oświadczenie do Polaków

O co chodzi? Kaczyński wydał specjalne oświadczenie do Polaków

Wszyscy w niecierpliwości oczekiwali chwili, w której Jarosław Kaczyński wypowie pierwsze słowa po wyjściu ze szpitala. Prezesa nie było prawie 40 dni - przez ten czas w polityce wydarzyło się naprawdę dużo. W końcu Kaczyński wydał specjalne oświadczenie, które zaskoczyło wszystkich. Czego mają spodziewać się Polacy?

W piątek w Spale rozpoczął się Zjazd Klubów "Gazety Polskiej". Jest to już trzynasta edycja trzydniowego spotkania. Wśród zaproszonych na Zjazd Klubów znaleźli się Mateusz Morawiecki oraz Jarosław Kaczyński. I choć ten pierwszy z dumą reprezentował partię pierwszego dnia uroczystości, to schorowany prezes nie mógł się pojawić. Tłumaczył swoją nieobecność "siłą wyższą", ale nie chciał pozostawić uczestników zjazdu bez słowa.

Jarosław Kaczyński rozpoczął "kolejną fazę" dobrej zmiany

"Weszliśmy w kolejną fazę dobrej zmiany, co przybliża nas do celu, jakim jest – mówiąc w największym skrócie – naprawa naszego państwa. Zbudowanie fundamentów pod dostatnią, sprawiedliwą, solidarna, silną i bezpieczną Rzeczpospolitą, słowem – pod Polskę naszych marzeń" - napisał na wstępie Jarosław Kaczyński. Nikt nie wie, co dokładnie oznacza "kolejna faza" dobrej zmiany i jakich ruchów ze strony Kaczyńskiego możemy się spodziewać. Słowa odnoszące się do budowy Rzeczpospolitej dają do myślenia, zwłaszcza gdy mowa o "fundamentach". Przecież nasz kraj te strategiczne "fundamenty" ma - czyżby prezes chciał budować Rzeczpospolitą na nowo, według własnych przekonań? Wydaje się, że Prawo i Sprawiedliwość ma poważne plany, które mogą całkowicie zmienić wizerunek naszego kraju. Jarosław Kaczyński zapowiada również, że najbliższy czas będzie dla partii prawdziwym wyzwaniem. Wybory samorządowe na jesieni rozpoczną prawdziwy wyborczy maraton.

Prawo i Sprawiedliwość "mierzy się z atakami" i "wyciąga wnioski"

"Dzielący nas od poprzedniego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” rok nie był z wielu względów łatwy. Musieliśmy się bowiem mierzyć z coraz bardziej totalnymi atakami, coraz bardziej totalnej opozycji, która zatraciwszy wszelką miarę i jakże często elementarną przyzwoitość, nie cofała się przed niczym i formułowała skrajnie absurdalne oskarżenia pod naszym adresem" - podsumował ostatnie miesiące prezes. W ognistej "przemowie" przyznał, że nie zawsze winna wszystkiemu była opozycja, jednocześnie jednak stawia PiS w roli idealnego winowajcy, który od razu po popełnionej zbrodni przemienia się w świętego: "Nie ma też co ukrywać, że zdarzały nam się, niestety, i błędy. Ale też należy stwierdzić, iż potrafiliśmy się do nich przyznać oraz – co nie mniej ważne – zarówno je naprawić, jak i wyciągnąć z nich wnioski na przyszłość". Słowa Kaczyńskiego wywołały szczególne rozrzewnienie wśród wyborców PiS. Ci są wręcz oczarowani i poruszeni słowami prezesa partii rządzącej. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Totalny cyrk w PiS! Politycy władzy chowają się ze wstydu
  2. Wizja Jackowskiego spełnia się na naszych oczach! Przykre informacje o Kaczyńskim
  3. Agacie Dudzie nieźle się oberwało! "To nie dobroć serca, to ocieplanie wizerunku"
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News