Jarosław Kaczyński nie ma się z czego cieszyć. Już w pierwszej turze Rafał Trzaskowski wygrał z Patrykiem Jakim. To koniec marzeń prezesa PiS na przejęcie stolicy Polski. W innych dużych miastach nie jest lepiej, a w Łodzi PiS przeżyło największą kompromitację od lat.

Jarosław Kaczyński może być załamany. Wybory właśnie dobiegły końca i poznaliśmy ich wyniki.

W Warszawie wygrał Rafał Trzaskowski. Patryk Jaki widowiskowo przegrał z Koalicją i doprowadził do tego, na co nie liczyli nawet najwięksi wrogowie rządu – PiS stracił stolicę już w pierwszej turze.

Chociaż Prawo i Sprawiedliwość może się pochwalić ogólnym wynikiem na poziomie 32,3% głosów, a Koalicja Obywatelska 24%, to warto jednak zwrócić uwagę na inną kwestię. Jeśli policzyć PSL, to właśnie opozycja wygrała „ogólne” wybory.

PSL zdobyło trzecie miejsce z wynikiem ponad 16%. Wiele osób jest zaskoczonych takim osiągnięciem ludowców.

Jarosław Kaczyński o wyborach

Po wynikach wypowiedział się Jarosław Kaczyński. Oczywiście w doniosły sposób powiedział, że wygrali i pochwalił wszystkich startujących w tych wyborach oraz obecnie rządzących ministrów. To jednak tylko robienie dobrej miny do złej gry. Dla PiS to koniec nadziei o rządach w Warszawie i innych dużych miastach.

– Ja bardzo bym chciał, żeby kolejne wybory w Polsce przebiegały w lepszej atmosferze, żeby tego, co nazywa się w tej nowopolszczyźnie fake-newswem, było dużo dużo mniej.
Żeby każdy podejmował decyzje taką, jaką uważa, ale żeby jednocześnie każdy Polak wiedział, że w ciągu tych 4 lat pod rządami Prawa i Sprawiedliwości Polska poszła do przodu i to mocno. Pod wieloma względami. I aby tak się stało powtarzam, trzeba pracować, pracować i jeszcze raz pracować – powiedział w wystąpieniu Jarosław Kaczyński.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co nam dało 500 plus? 8 zaskakujących efektów

Największym bastionem PiS-u jest oczywiście Podkarpacie. To tam najwięcej osób głosowało na tę partię. W  dużych miastach natomiast Kaczyński przegrał po całości – jedynym wyjątkiem są w zasadzie Katowice. Wygrał tam Marcin Krupa, który miał poparcie Zjednoczonej Prawicy.

Chociaż w Warszawie nie będzie drugiej tury, to drugim najważniejszym miastem pozostaje Kraków. Tam rozegra się druga tura między Majchrowskim a Wasserman, która jest popierana przez Prawo i Sprawiedliwość. Nie ma jednak powodów do optymizmu, gdyż jak na razie Majchrowski ma zdecydowaną przewagę nad kandydatką z listy Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała Europa nie może uwierzyć! Znamy wstępne wyniki wyborów w Polsce
  2. SENSACYJNY wynik wyborów na prezydenta Warszawy! ALEŻ ZASKOCZENIE!
  3. Skandal dekady! Polacy głosowali ZMAZYWALNYMI długopisam
  4. Niewiarygodne! Znak zodiaku powie Ci jakiego psa potrzebujesz
  5. Ile zarabia Dorota Gardias? Zarobki są niebotyczne

Ile o. Rydzyk dostaje od państwa? Te kwoty WPRAWIAJĄ W OSŁUPIENIE