Jarosław Kaczyński ma już 69 lat i coraz więcej problemów ze zdrowiem. Coraz częściej pojawiają się spekulacje o złożeniu przywództwa w partii na ręce kogoś innego. Dziennik „Fakt” twierdzi, że ma się to wydarzyć już po najbliższych wyborach parlamentarnych.

Spekulacji na temat chorób i odejścia prezesa PiS w ostatnich tygodniach było bardzo wiele. Teraz jednak po raz pierwszy pojawiają się w tej sprawie konkrety. Jarosław Kaczyński, jak twierdzi dziennik „Fakt”, ma oddać władzę w partii zaraz po najbliższych wyborach parlamentarnych. Na dodatek ma tak być bez względu na wynik wyborczy PiS.

Jarosław Kaczyński odsuwa się w cień

„Fakt” powołuje się na informatorów w szeregach Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem dziennika, prezes Jarosław Kaczyński po wyborach w 2019 roku ma oddać przywództwo w partii Joachimowi Brudzińskiemu. Sam pozostanie honorowym prezesem partii.

Dalej zamierza angażować się w działalność ugrupowania, jednak już w znacznie mniejszym stopniu. Gazeta określa to mianem „przeniesienia się do Sulejówka”, nawiązując do domu marszałka Józefa Piłsudskiego, w którym zaszył się on po odejściu z polityki.

– Prezes wspominał już wcześniej o takim rozwiązaniu – mówi dziennikowi jeden z polityków partii.

– Znam Jarka ponad 30 lat. Nie wiem, czy wypuścił to dlatego, że chce – jak to on – „wybadać” reakcję w PiS, czy rzeczywiście taką podjął decyzję – sugeruje inny działacz partii.

Polityczna emerytura Kaczyńskiego?

Jarosław Kaczyński na początku maja trafił do szpitala z powodu złego stanu jego kolana. W Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie prezes partii rządzącej przebywał ponad miesiąc i przeszedł operację.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski twierdzi, że przyjęcie Kaczyńskiego do szpitala odbyło się „w trybie ostrym” w związku z zagrożeniem życia. Media spekulują o możliwej kolejnej operacji, tym razem w celu wszczepienia endoprotezy kolana. Na razie jednak ta informacja nie jest nigdzie potwierdzona.

Wiele wskazuje na to, że odejście Kaczyńskiego z polityki związane jest właśnie z jego stanem zdrowia. Część mediów i polityków sugeruje, że kolano nie jest jedynym problemem zdrowotnym szefa PiS. Mówi się nawet o możliwym raku trzustki.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

WARTO PRZECZYTAĆ:

  1. Radosław Majdan w szpitalu! Rozenek jest zrozpaczona
  2. Jerzy Urban coś wie? Nagrał video o chorobie Kaczyńskiego
  3. Obrzydliwe. Ministerstwo Zdrowia ZDEFRAUDOWAŁO pieniądze na chore dzieci

Kto zastąpi Jarosława Kaczyńskiego na czele obozu prawicowego?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

100 lat, panie prezesie! 69 najlepszych MEMÓW na 69. urodziny Jarosława Kaczyńskiego


Prezydent Duda zaatakowany w KFC. Internauci nie mogli się powstrzymać [MEMY]

Zobacz również