Kaczyński zdecydował: ODCHODZI z polityki! Wiemy, kto go zastąpi
Jan Odyniec - 20 Czerwca 2018

Kaczyński zdecydował: ODCHODZI z polityki! Wiemy, kto go zastąpi

Jarosław Kaczyński ma już 69 lat i coraz więcej problemów ze zdrowiem. Coraz częściej pojawiają się spekulacje o złożeniu przywództwa w partii na ręce kogoś innego. Dziennik "Fakt" twierdzi, że ma się to wydarzyć już po najbliższych wyborach parlamentarnych.

Spekulacji na temat chorób i odejścia prezesa PiS w ostatnich tygodniach było bardzo wiele. Teraz jednak po raz pierwszy pojawiają się w tej sprawie konkrety. Jarosław Kaczyński, jak twierdzi dziennik "Fakt", ma oddać władzę w partii zaraz po najbliższych wyborach parlamentarnych. Na dodatek ma tak być bez względu na wynik wyborczy PiS.

Jarosław Kaczyński odsuwa się w cień

"Fakt" powołuje się na informatorów w szeregach Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem dziennika, prezes Jarosław Kaczyński po wyborach w 2019 roku ma oddać przywództwo w partii Joachimowi Brudzińskiemu. Sam pozostanie honorowym prezesem partii. Dalej zamierza angażować się w działalność ugrupowania, jednak już w znacznie mniejszym stopniu. Gazeta określa to mianem "przeniesienia się do Sulejówka", nawiązując do domu marszałka Józefa Piłsudskiego, w którym zaszył się on po odejściu z polityki. - Prezes wspominał już wcześniej o takim rozwiązaniu - mówi dziennikowi jeden z polityków partii. - Znam Jarka ponad 30 lat. Nie wiem, czy wypuścił to dlatego, że chce - jak to on - "wybadać" reakcję w PiS, czy rzeczywiście taką podjął decyzję - sugeruje inny działacz partii.

Polityczna emerytura Kaczyńskiego?

Jarosław Kaczyński na początku maja trafił do szpitala z powodu złego stanu jego kolana. W Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie prezes partii rządzącej przebywał ponad miesiąc i przeszedł operację. Minister zdrowia Łukasz Szumowski twierdzi, że przyjęcie Kaczyńskiego do szpitala odbyło się "w trybie ostrym" w związku z zagrożeniem życia. Media spekulują o możliwej kolejnej operacji, tym razem w celu wszczepienia endoprotezy kolana. Na razie jednak ta informacja nie jest nigdzie potwierdzona. Wiele wskazuje na to, że odejście Kaczyńskiego z polityki związane jest właśnie z jego stanem zdrowia. Część mediów i polityków sugeruje, że kolano nie jest jedynym problemem zdrowotnym szefa PiS. Mówi się nawet o możliwym raku trzustki.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Radosław Majdan w szpitalu! Rozenek jest zrozpaczona
  2. Jerzy Urban coś wie? Nagrał video o chorobie Kaczyńskiego
  3. Obrzydliwe. Ministerstwo Zdrowia ZDEFRAUDOWAŁO pieniądze na chore dzieci
ZAMIANA
jk_urodzinki100 lat, panie prezesie! 69 najlepszych MEMÓW na 69. urodziny Jarosława KaczyńskiegoCzytaj dalej
kfc_wstepPrezydent Duda zaatakowany w KFC. Internauci nie mogli się powstrzymać [MEMY]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News