Prywatny sekret Kaczyńskiego ujrzał światło dzienne. Wykorzystuje do tego ochroniarzy

Prywatny sekret Kaczyńskiego ujrzał światło dzienne. Wykorzystuje do tego ochroniarzy

Jarosław Kaczyński jest bez wątpienia jednym z najbardziej wpływowych polskich polityków. Do wyborców dociera jednak bardzo niewiele informacji dotyczących prywatnego życia posła, który stoi na czele rządzącego w Polsce od 2015 roku Prawa i Sprawiedliwości. Co ciekawe, światło dzienne ujrzał właśnie sekret działacza, który zaskoczył dużą część opinii publicznej.

Jarosław Kaczyński nie pełni obecnie bezpośrednio żadnego rządowego stanowiska. Od lat mówi się jednak o jego ogromnym wpływie na poczynania premiera Mateusza Morawieckiego oraz współpracujących z nim ministrów. Trudno się temu dziwić - jest przecież szefem obozu władzy, który zdobył w 2015 roku parlamentarną większość.

Jaki jest prywatnie Jarosław Kaczyński? Sekrety prezesa PiS

Chociaż prezes Prawa i Sprawiedliwości jest niezwykle ważną postacią na polskiej arenie politycznej, do mediów nie docierają prawie żadne szczegóły jego prywatnego życia. Czasami słyszymy jedynie o jego miłości do zwierząt lub wycieczek górskich, jednak na tym kończą się raczej doniesienia odnośnie intymnej strony Jarosława Kaczyńskiego. Co ciekawe, do mediów trafiły właśnie wieści dotyczące... kulinarnych upodobań posła. Szef partii rządzącej ma bowiem darzyć wyjątkowym sentymentem potrawy kuchni polskiej. Wysyła więc swych ochroniarzy do baru znajdującego się nieopodal siedziby Prawa i Sprawiedliwości, aby prawie każdego dnia przynosili mu z niego domowe obiady. Jak zapewnia rzeczniczka ugrupowania Beata Mazurek za codzienne posiłki Jarosław Kaczyński płaci z własnej kieszeni. Nie wiadomo jednak, czy wypłaty dla jego ochroniarzy pochodzą z tego samego źródła. Jak twierdzą wyborcy, jest to raczej mało prawdopodobne. Nawet jeśli nie są funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa, płaci im się raczej z pieniędzy partyjnych, które pochodzą częściowo z budżetu państwa.

Co najchętniej je Jarosław Kaczyński? Polityk uwielbia kuchnię polską

- Czujemy się zaszczyceni, że nasze tradycyjne polskie dania smakują osobie, która jest tak obyta w świecie. Choć sam prezes nigdy tu nie przyszedł - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" pracownik baru, który zaznaczył jednocześnie, że ochroniarze Kaczyńskiego nie sprawdzają zamawianego dla szefa jedzenia. Jak zaznaczają także osoby zatrudnione w lokalu, prezes Prawa i Sprawiedliwości najchętniej sięga po kotleta schabowego, ziemniaki oraz zasmażaną kapustę. Czasami zdarza mu się zamówić dorsza lub pierś z kurczaka.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Szczególnym przysmakiem dla Kaczyńskiego są ponoć ziemniaki. Zdarzało się nawet, że ochroniarze wracali się do baru, aby wymienić na nie inny, zaproponowany przez szefa kuchni dodatek. Współpracownicy wpływowego posła także stołują się w tej samej restauracji. Ich ulubionym daniem jest za to golonka, którą ponoć niezwykle zachwalają w rozmowie z obsługą.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wojna w PiS! Rozpoczęto wewnętrzne śledztwo, ważny minister na wylocie
  2. Produkty, które przyspieszają odchudzanie. Pomogą ci uzyskać wymarzoną sylwetkę
  3. Piękność, która towarzyszyła Trzaskowskiemu to nie jego żona. Wiemy, kim jest
  4. Groźna choroba zabija nasze psy. Objawy są niezauważalne, a liczy się czas
  5. Zapytał Morawieckiego o taśmy. BEZCZELNA odpowiedź wbiła dziennikarza w ziemię
Następny artykuł