Z Kaczyńskim o wiele gorzej niż przypuszczano! Poważna operacja

Z Kaczyńskim o wiele gorzej niż przypuszczano! Poważna operacja

Jarosław Kaczyński od ponad 2 tygodni niemal bez przerwy przebywa w szpitalu. Odkąd tam trafił, coraz więcej spekuluje się o możliwych przypadłościach prezesa PiS i ewentualnym leczeniu. Teraz wszystko wskazuje na to, że lidera Zjednoczonej Prawicy czeka znacznie poważniejsza operacja, niż przypuszczano.

Jarosław Kaczyński do szpitala trafił w czwartek pod koniec długiego weekendu majowego. Od tamtego czasu przechodzi regularnie kolejne badania, które mają pozwolić ustalić, jakie leczenie trzeba będzie zastosować. Część polityków i informatorów mediów początkowo twierdziło, że Kaczyńskiego nie czeka żaden zabieg, a jedynie rehabilitacja. Później zaczęto spekulować o konieczności zabiegu, jednak prostego i nieinwazyjnego - artroskopii. Teraz wszystko wskazuje na to, że lidera obozu rządzącego czeka poważna operacja, która może zaważyć na jego uczestnictwie w polityce.

Jarosław Kaczyński w dużo gorszym stanie

Okazuje się bowiem, że Jarosław Kaczyński będzie miał najpewniej wszczepianą endoprotezę - sztuczny implant, który ma wspomagać funkcje zwyrodniałego stanu kolanowego. Operacja jest skomplikowana i wymaga intensywnych przygotowań. Na dodatek zabieg obciążony jest znacznym ryzykiem powikłań. Zanim dojdzie do operacji, konieczne będzie odpowiednie przygotowanie pacjenta. Jarosław Kaczyński będzie musiał przejść kilka etapów przygotowawczych zanim zostanie wysłany na stół operacyjny. Są to między innymi:
  • odpowiednie zmodyfikowanie dotychczasowego leczenia farmakologicznego;
  • znormalizowanie masy ciała;
  • działania prowadzące do wzmocnienia pozostałych elementów układu ruchowego całego ciała;
  • komplet rutynowych badań laboratoryjnych, w tym morfologia, poziom elektrolitów w surowicy, badanie czasów krzepnięcia, ocena funkcji nerek, badanie ogólne moczu;
  • obrazowe badania operowanego stawu.
Wśród powikłań takiego zabiegu wymienia się między innymi możliwość znacznej utraty krwi na poziomie nawet 1-1,5 litra krwi. Niekiedy dochodzi do zakażeń w przypadku operacji z użyciem obcych wszczepów, możliwa też jest reakcja alergiczna na substancję, z której wykonana jest entoproteza. Po operacji może dojść do obluzowania się wszczepionej protezy z powodu uszkodzenia tkanki kostnej wokół implantu, a także do zakrzepowo-zatorowej choroby żylnej. Wymienia się także takie powikłania jak: przerosła blizna pooperacyjna i porażenie nerwu strzałkowego wspólnego.

Jarosław Kaczyński wyjdzie jeszcze raz ze szpitala?

Wiele wskazuje na to, że jeszcze przed zabiegiem szef PiS skorzysta z przepustki i opuści na krótko szpital. W środę zbiera się komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości, na którym podjęte zostaną decyzje o listach wyborczych w wyborach samorządowych. Zwraca się też uwagę na to, że pod nieobecność prezesa coraz więcej chaosu wkrada się w szeregi partii. Nikt nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za podjęcie najważniejszych decyzji. Tymczasem PiS coraz gorzej radzi sobie m.in. z protestem niepełnosprawnych w Sejmie. Powrotu prezesa oczekuje się zatem jak najszybciej, bo w obozie rządzącym potrzebny jest lider. Ewentualna nieobecność Jarosława Kaczyńskiego przez dłuższy czas po operacji może doprowadzić PiS do całkowitego pogrążenia się.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Wejherowo: 300 dzieci uciekało, 9 w szpitalu
  2. Kaczyńskiego odwiedziła tajemnicza kobieta. To ona teraz dyryguje
  3. Wałęsa chce, żeby Kaczyński wyzdrowiał. Ujawni prawdę o przeszłości w SB
  4. Brytyjskie tabloidy publikują seks-zdjęcia Meghan Markle. Wolałaby o tym zapomnieć!
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News