Jarosław Kaczyński zdecydował o losie Mateusza Morawieckiego!

Jarosław Kaczyński zdecydował o losie Mateusza Morawieckiego!

Jarosław Kaczyński rozdaje "polityczne" karty w rządach Prawa i Sprawiedliwości. Również w kontekście afery z przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego, która rzutuje na notowania Mateusza Morawieckiego. Wszystko wskazuje na to, że lider PiS podjął już decyzję co do przyszłości polskiego premiera.

Jarosław Kaczyński ma o czym myśleć. Wypłynięcie "taśmy u Sowy" z nagranym głosem Mateusza Morawieckiego przełożyło się - o czym mówią sami politycy PiS - na niższy wynik partii w wyborach samorządowych, zwłaszcza w dużych miastach. Teraz nazwisko premiera pada coraz częściej w kontekście zamieszania wokół KNF. Tym bardziej, że sam premier to człowiek powiązany w przeszłości ze środowiskiem bankowym.

Narady w PiS. Jarosław Kaczyński o przyszłości premiera po aferze KNF

Opozycja grzmi o komisji śledczej i wieszczy rychłą dymisję rządu. Pojawiają się też tezy o prowokacji prezesa Getin Noble Banku, który tylko czekał z dyktafonem na sprowokowanie urzędnika KNF. Cel? Kolejna kompromitacja rządu. W centrali PiS toczy się ostatnio wiele rozmów na temat rozwiązania sprawy z KNF. Sami politolodzy nie mają złudzeń - sprawa korupcji na ogromną skalę trafia do Polaków (w grę wchodziło 40 mln zł dla KNF, w zamian za "przychylna politykę" wobec wybranych banków) o wiele bardziej niż opór przed reformą sądownictwa. A tym samym oczekiwaliby oni twardej reakcji szefostwa PiS. Na razie była nią jedynie dymisja szefa KNF. Dziś spekuluje się jednak o jego przełożonym, czyli premierze Mateuszu Morawieckim. Znienacka trafił on znów w samo centrum politycznej wojny.

Spekulacje ucięte?

"Fakt" donosi, że po piątkowych ustaleniach Jarosław Kaczyński uciął partyjne spekulacje co do przyszłości premiera. Miał orzec, że "dymisji premiera Mateusza Morawieckiego nie będzie". Rozmówca tabloidu z PiS uważa, że afera z KNF to atak nie tylko na PiS (jak taśmy "U Sowy"), ale także na osobę premiera.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Premier na pewno został tą aferą osłabiony bardziej niż np. ujawnieniem jego taśm z Sowy i Przyjaciół w trakcie niedawnej kampanii. Przyznał przy tym, że Jarosław Kaczyński podtrzymuje swoje zaufanie do prezesa rady ministrów. – To chwila na zwarcie szyków – miał powtarzać podczas narad szef PiS, cytowany przez Fakt.pl Tym krótkim komunikatem dał znać, że pomysł z odsunięciem Morawieckiego, również w samym PiS, należy dziś uciszyć. Sprawa pozostaje jednak rozwojowa.Najlepsze newsy dnia:

  1. B. prezes NBP powiedział wszystko! Kaczyński już tego nie zatuszuje
  2. Gwiazdor TVN wypowiedział wojnę Kaczyńskiemu! „Uderzył w kaczą religię”
  3. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
  5. „Uśmiech na twarzy Kaczyńskiego”. Politycy komentują nową partię polityczną
Następny artykuł