Jarosław Kaczyński na konwencji PiS: To my podjęliśmy walkę z pedofilią

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS: To my podjęliśmy walkę z pedofilią Źródło: youtube.com/Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński wyraził dosyć kontrowersyjną opinię na temat walki z pedofilią. Jego zdaniem to właśnie PiS robi najwięcej, aby wyeliminować to zjawisko i zaostrzyć kary dla przestępców. Jego argumenty nie przemówiły jednak do wszystkich.

Jarosław Kaczyński podczas ostatniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości sięgnął po bardzo trudny i kontrowersyjny temat. Uznał, że ostatnie chwile przed wyborami do Parlamentu Europejskiego są doskonałe, aby podkreślić rolę swojej partii w walce z pedofilią. Jak wynika z jego słów, to właśnie PiS zapoczątkował zaostrzenie przepisów i kar za obcowanie seksualne z nieletnimi.

Jarosław Kaczyński mówi o walce z pedofilią. Uważa, że jego partia zapoczątkowała zmiany w tej sprawie

Konferencja Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie nie obyła się bez próby skupienia na sobie uwagi słuchaczy, zwłaszcza tych, którzy ciągle wahają się, na kogo oddać swój głos podczas zbliżających się wyborów. Nic dziwnego, że Jarosław Kaczyński postanowił poruszyć bardzo drażliwy temat, który jest priorytetem dla wielu Polaków - pedofilię. Jak sam mówi, to właśnie ta partia zaczęła walkę z tym zjawiskiem wbrew sprzeciwom Platformy Obywatelskiej.

- To my podjęliśmy walkę z pedofilią, wprowadziliśmy rejestr pedofilów. A kto się przeciwstawiał, krzyczał o wolności? Platforma Obywatelska - stwierdził.

To jednak nie wszystko. Prezes PiS przedstawił dalszy plan działań, który ma już niebawem wprowadzić w życie. Działania mają na celu odstraszenie potencjalnych oprawców dzieci od wykorzystywania seksualnego nieletnich.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PiS planuje wyeliminować zjawisko pedofilii. Prezes przedstawił konkretne zadania

Jarosław Kaczyński chce, aby ludzie bali się dopuszczać do molestowania czy wykorzystywania seksualnego dzieci. Opowiedział, jak zamierza to zrobić.

- Przygotowaliśmy zmiany w Kodeksie Karnym, przestępstwa pedofilii będą karane bardzo surowo - nie będzie "zawiasów", będą surowe kary, być może nawet do 30 lat więzienia - zdradził prezes.

To jednak nie wszystko. Polityk uważa, że jeszcze inne aspekty prawa wymagają poprawy. Zamierza wprowadzić diametralne zmiany, jeśli chodzi o wiek ofiar.

- Granica odpowiedzialności karnej, jeśli chodzi o wiek ofiary jest zarysowana bardzo nisko - 15 lat. Ona będzie podwyższona - zapowiedział.

Wiele osób nie zgadza się ze słowami polityka. Według nich, ta przemowa była jedynie próbą ratowania wizerunku na chwilę przed wyborami i nie wierzą w obietnice prezesa PiS. Jarosław Kaczyński natomiast jest przekonany, że to dzięki jego partii można w ogóle mówić o walce z tym zjawiskiem.

  1. Violetta Villas często klęczała na gwoździach w swojej garderobie. Kontrowersyjne zwyczaje divy
  2. Czy Anna Jantar chciała, żeby Natalia Kukulska zajęła się muzyką? Jej wypowiedź jest szczera do bólu
  3. Jackowski odleciał w najnowszej wizji? Jasnowidz zapowiedział tragedię, ma wybuchnąć wojna
  4. Tragiczny wypadek autokaru z weselnikami. Nie żyje mnóstwo osób, katastrofa na drodze
  5. Wstrząsająca afera w polskiej miejscowości. Ksiądz wyciąga od parafian astronomiczne sumy, ludzie się zbuntowali
  6. Stare zdjęcie księżnej Diany wielką sensacją. Dopiero teraz zauważyli na nim szczegół, który wszyscy przeoczyli

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł