Sensacyjne słowa Kaczyńskiego o dzieciach. "Jeśli mówił o swoich"

Sensacyjne słowa Kaczyńskiego o dzieciach. "Jeśli mówił o swoich" Źródło: Wikimedia Commons (Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki)

Jarosław Kaczyński w czasie swego wystąpienia w Katowicach wyraził bardzo kontrowersyjną opinię. Dotyczyła ona polskich dzieci oraz sposobu ich wychowania. Do słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości szybko odniósł się Grzegorz Schetyna.

Jarosław Kaczyński pojawił się na konwencji Prawa i Sprawiedliwości na Śląsku, gdzie wygłosił oczywiście dość długie przemówienie. Polityk odniósł się do wielu burzliwych kwestii, jednak szczególne kontrowersje wywołała jego opinia na temat adopcji dzieci przez homoseksualne pary.

Jarosław Kaczyński w szokujących słowach o środowisku LGBT

- My chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie, a już w szczególności jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci - powiedział Kaczyński w bardzo emocjonalny sposób.

Opinia prezesa Prawa i Sprawiedliwości sprowokowała oczywiście bardzo skrajne komentarze. Do krytyki słów Jarosława Kaczyńskiego włączyli się działacze partii opozycyjnych, w tym przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna. 

Polityk stwierdził, iż szef obozu władzy sięga po podobne hasła, gdyż bardzo boi się przegranej w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przypomnijmy, że w 2019 roku Polacy wybiorą także swą reprezentację do Sejmu i Senatu.

- Jeżeli Kaczyński mówi o dzieciach, o swoich dzieciach, i tworzy taką kłamliwą narrację to znaczy, że kłamstwo i manipulacja będzie główna osią tej kampanii - powiedział Grzegorz Schetyna w bardzo krytyczny sposób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poczynania Kaczyńskiego i Pawłowicz znów na językach Polaków

Warto zaznaczyć, że przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości od jakiegoś czasu dość regularnie uderzają w środowisko LGBT. Ich ostrą krytykę sprowokowało przede wszystkim podpisanie przez prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego głośnej deklaracji, która zakłada między innymi wprowadzenie w stołecznych szkołach zajęć z edukacji seksualnej. 

Kaczyński w przeszłości zaznaczał już, że podobne lekcje są jednoznaczne z przedwczesną seksualizacją dzieci oraz degenerowaniem młodych pokoleń. W jeszcze bardziej krytycznym tonie o wszystkim, co związane z działaniami osób nieheteroseksualnych, wypowiadała się już także Krystyna Pawłowicz, której wpisy na Twitterze w tym temacie szokowały dużą część opinii publicznej.

  1. Świat według Kiepskich odpala dziś petardę. Wszystko przez babkę Kiepską
  2. Największy mit obalony. Ziemniaki nie tuczą, a leczą!
  3. Ilu mężów miała Marta Kaczyńska? Burza wokół jej życia prywatnego
  4. Legendarna polska aktorka zginęła tragicznie razem z mężem. Mogła zrobić międzynarodową karierę
  5. Dramatyczne wyznanie Anny Muchy! Aktorka z córką spędziła 4 godziny na komisariacie!

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł