Kaczyński dostał szału! Cała Europa patrzy z niedowierzaniem

Kaczyński dostał szału! Cała Europa patrzy z niedowierzaniem

Jarosław Kaczyński od dwóch tygodni nieustannie pracuje nad koncepcją, która pozwoli kandydatom Prawa i Sprawiedliwości odnieść sukces w drugiej turze wyborów samorządowych. Prezes nie unika spotkań, podczas których wyraża swoje coraz bardziej niepokojące problemy. Swoimi słowami właśnie wprowadził całą Europę w osłupienie.

Jarosław Kaczyński ma bardzo zdecydowanie nakreśloną linię działania i nie zamierza od niej odstępować ani na krok. Jest to dosyć zadziwiające biorąc pod uwagę, że słowa sprzeciwiające się Unii Europejskiej raczej nie przynoszą pozytywnego rezultatu. Nie bacząc na to prezes Prawa i Sprawiedliwości daje coraz bardziej do zrozumienia, że jego wizja na rozwój Polski nie pokrywa się z tym prezentowanym przez Unię Europejską.

Jarosław Kaczyński o UE: "nie musimy przyjmować europejskich chorób"

Jarosław Kaczyński dopiero co gościł w Chełmie, gdzie do drugiej tury wyborów na prezydenta przystąpi Jakub Banaszek. Kandydat, który uzyskał poparcie partii rządzącej w pierwszej turze przegrał z Agatą Fisz z SLD, ale liczy, że ciągle ma szanse na ostateczne zwycięstwo. W tym miała mu wymiernie pomóc wizyta prezesa. Podczas swojego przemówienia postanowił on jednak wyjść trochę dalej niż polityka samorządowa i lokalna. Kaczyński podążył swoimi słowami w kierunku szeroko rozumianej współpracy europejskiej. To co usłyszeli zebrani wyborcy wprawiło wielu z nich w osłupienie. - Idziemy do przodu, by Polska stała się państwem europejskim w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie musimy przyjmować europejskich chorób. To nie na tym polega koncepcja UE. My mamy prawo doganiać, a jeśli Bóg da też przeganiać, tych, którzy są przed nami. Nie dla czczego wyścigu, tylko dlatego, by Polakom się lepiej żyło. Tylko, powtarzam, trzeba współpracy - grzmiał z mównicy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Jarosław Kaczyński przy okazji nie omieszkał przypomnieć o tym, kto jego zdaniem prowadzi w naszym kraju "totalną wojnę". - Musimy jakoś uspokoić tych od tej totalnej wojny. Najlepiej za pomocą faktów, naszych sukcesów. To może nie przekona polityków, ale przekona obywateli. Ta droga musi być drogą ogólnopolską, ale konkretyzowaną w każdej gminie, w której rządzimy - dodał. Patrząc na jego słowa nie ma co się dziwić coraz częstszym doniesieniom, że partia rządząca może przygotowywać się powoli do polexitu. Słowa prezesa pokrywają się bardzo z przekazem, który uskutecznia ostatnio Andrzej Duda. Podczas ostatniej wizyty w Niemczech zadał prezydentowi Frankowi Walterowi Steinmeierowi pytanie, które spotkało się z buczeniem ze strony publiki obserwującej spotkanie. - Jeśli w UE jest tak dobrze, jak Pan mówi, to dlaczego Brytyjczycy zdecydowali się na Brexit? - zapytał PAD.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Ujawniono kompromitujące dane. Duda i Szydło zapadną się pod ziemię 
  2. Ile wynosi zasiłek pielęgnacyjny 2018? Od 1 listopada dostaniecie więcej 
  3. Znaki zodiaku, które uznane są za NAJBRZYDSZE. Nie chcesz być na liście
  4.  Najmądrzejsze rasy psów, czyli które czworonogi są mądrzejsze od innych
  5. Żona Trzaskowskiego wspomina ich pierwsze spotkanie. „Pomyślałam: To będzie mój mąż” 
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News