Nowe informacje ws. Kaczyńskiego. PiS wyznaczył już następcę

Nowe informacje ws. Kaczyńskiego. PiS wyznaczył już następcę Źródło: fot. flickr.com

Jarosław Kaczyński od ponad 3 tygodni przebywa w szpitalu. Tak długi okres jest dla partii, trzymanej przezeń wszakże twardą ręką, niezwykle trudnym doświadczeniem. Pojawiają się nowe informacje o jego stanie zdrowia, a także o nastrojach w ugrupowaniu. Tam wyznaczono już następcę prezesa.

W porannej audycji Radia ZET gościł w poniedziałek Adam Bielan. Polityk obozu rządzącego omawiał między innymi kwestie stanu zdrowia lidera partii rządzącej. Sprawa ta od tygodni wzbudza coraz silniejsze emocje, wielu bowiem uważa, że ewentualne wycofanie się prezesa PiS z polityki oznaczać będzie koniec potęgi tej partii.

Jarosław Kaczyński w szpitalu zostanie dłużej

Wielu polityków PiS liczyło na rychły powrót szefa do pełnej aktywności. Niektórzy mówili nawet, że Jarosław Kaczyński wyjdzie ze szpitala "kilka dni po operacji". Już teraz wiadomo z pewnością, że to niemożliwe. - Myślę, że prezes wyjdzie ze szpitala w ciągu kilkunastu dni - powiedział Adam Bielan w rozmowie Konradem Piaseckim w audycji "Gość Radia ZET". - Kilkutygodniowa nieobecność Jarosława Kaczyńskiego nie sprawia, że jest wyłączony z polityki, bo nie jest ani tancerzem, piłkarzem. Gdyby był piłkarzem, to drżelibyśmy, że nie wystąpi na Mundialu - uspokajał żartobliwie Bielan.

Prezes nie wróci już do polityki?

Dość znaczący był moment posiedzenia komitetu politycznego PiS, na którym ustalano kandydatury w wyborach samorządowych. To był pierwszy od dawna komitet obradujący bez udziału Jarosława Kaczyńskiego. Ktoś zatem musiał zamiast niego stanąć na czele zgromadzenia i poprowadzić spotkanie. Zrobił to Joachim Brudziński, który przez część komentatorów oraz kolegów z partii uznawany jest za naturalnego następcę Kaczyńskiego. - Ma bardzo silną pozycję. W sprawach organizacyjnych wie o tym najwięcej. Kiedy obradował komitet polityczny, który zatwierdzał kandydatów w kolejnych miastach, to siłą rzeczy J. Brudziński prowadził te obrady - podkreślił Bielan. Czyżby to oznaczało, że Prawo i Sprawiedliwość szykuje się już do zmiany warty? Wiele na to wskazuje. Coraz częściej spekuluje się, że jeśli Jarosław Kaczyński zrezygnuje z przywództwa w PiS, może to oznaczać koniec Zjednoczonej Prawicy. Natychmiast rozpoczną się walki wewnątrz koalicji oraz wewnątrz partii. O stanowisko prezesa PiS walczyć mogą Joachim Brudziński, Mariusz Błaszczak, premier Mateusz Morawiecki oraz jego poprzedniczka Beata Szydło. Na czele całego zjednoczonego obozu prawicowego zapewne chcieliby stanąć zarówno nowy szef PiS, jak i szefowie ugrupowań koalicyjnych - Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski czy Jarosław Gowin z Porozumienia. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Morawiecki bierze się za"kiboli". Zaplanowano spotkanie
  2. Co się dzieje? Do chorego Kaczyńskiego pilnie przyjechali Morawiecki i Ziobro
  3. Politycy PiS chcą zdetronizować Kaczyńskiego! Brudziński ostrzega partię
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News