Kaczyński w 2015r.: "W Szewcji są 54 strefy szariatu". Morawiecki w 2019r.: "Chcemy życia jak w Szwecji"

Kaczyński w 2015r.: "W Szewcji są 54 strefy szariatu". Morawiecki w 2019r.: "Chcemy życia jak w Szwecji" Źródło: Screenshot z Youtube/TelewizjaRepublika

Jarosław Kaczyński najwyraźniej nie potrafi porozumieć się z pozostałymi członkami swojej partii, a nawet z samym premierem Mateuszem Morawieckim. Ostatnio ostro zaprzeczył on słowom prezesa PiS, znacznie podważając jego wiarygodność.

Jarosław Kaczyński znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, które od czasu do czasu szerokim echem obijają się w mediach. W 2015 roku takie właśnie słowa padły w kontekście Szwecji i panującej tam obecnie atmosfery społecznej i politycznej.

Choć prezes PiS najwyraźniej nie chciałby, aby Polska porównywana była do Szwecji, to jednak Mateusz Morawiecki otwarcie dąży do tego, aby "Polska stała się drugą Szwecją" - czemu dał znać przy okazji 15. rocznicy przyłączenia się Polski do UE. Jego deklaracja znacząco podważa wizerunek Kaczyńskiego i poddaje w wątpliwość to, co mówi. 

Mateusz Morawiecki dumny z naszego kraju

W rozmowie z "Super Expressem" Mateusz Morawiecki wyraził szczery podziw względem tego, co w ostatnich latach rząd PiS, a także sami Polacy, zrobili dla wzrostu gospodarczego kraju. Według niego jest on na tak wysokim poziomie, że inne kraje, które dołączyły do UE wcześniej, mogłyby nam pozazdrościć sytuacji w jakiej się znaleźliśmy.

- Polska jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się krajów Unii. Nasze firmy zdobywają europejskie rynki, a coraz więcej Polaków wraca z emigracji, bo widzi, że życie w Polsce zbliża się do poziomu, jaki jeszcze niedawno był nieosiągalny. Ale to dopiero początek drogi, która jest przed nami. Osiągnęliśmy wielkie sukcesy - ale chcemy więcej. Chcemy takiego samego poziomu życia jak w najbogatszych krajach Unii: w Hiszpanii, Niemczech, Holandii czy Szwecji - udzielił komentarza dla "Super Expressu" Morawiecki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jarosław Kaczyński jeszcze kilka lat temu zdecydowanie by się z tym nie zgodził

Tymczasem kilka lat wcześniej Szwecja, według Kaczyńskiego, należała do krajów, z których nie warto było brać przykładu, a nawet należałoby je omijać szerokim łukiem.

 - (...) Są tam 54 strefy, gdzie obowiązuje szariat, i nie ma żadnej kontroli państwa. Są obawy przed wywieszeniem szwedzkiej flagi na szkołach, tam jest taki obyczaj, dlatego też na tej fladze jest krzyż. Okazuje się, że szwedzkim dziewczętom, uczennicom nie bardzo już dzisiaj wolno chodzić w krótkich strojach, bo to też się nie podoba - mówił w trakcie jednego z posiedzeń sejmu Jarosław Kaczyński.

Jeden z użytkowników serwisu "Wykop" zasugerował rozwiązanie, które może pomóc w tym, aby obaj Panowie więcej nie podważali w przyszłości swoich własnych wypowiedzi.

 - Powinni tam w ministerstwie założyć sobie bazę danych analizującą nowe wypowiedzi, i nie pozwalającą podważać słów Pana Prezesa wypowiedzianych do 5 lat wstecz - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 44-letnia aktorka URODZIŁA! Pokazała się w bikini i zszokowała wszystkich!
  2. Nie uwierzycie jak Krystyna Pawłowicz wyglądała w MŁODOŚCI! Te zdjęcia zwalą was z nóg! Jak zupełnie inna osoba!
  3. Barbara Kurdej-Szatan znowu popłynęła na imprezie? Do sieci trafiły zdjęcia
  4. Po morderstwie przyjaciela księżna Diana zaczęła się bać. Ochroniarz ujawnił po latach
  5. TVN zapowiada najgorszy kataklizm od lat. Niszczycielski cyklon uderzył w kontynent
  6. Rozpaczliwe informacje Polsatu. Z ciężarówki ciekła krew. Gdy policjanci podeszli, zamarli

Źródła: Super Express / Wykop

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News