Jarosław Kaczyński popełnił tragiczny błąd. Teraz się nie wycofa

Jarosław Kaczyński popełnił tragiczny błąd. Teraz się nie wycofa

Jarosław Kaczyński ma trudny orzech do zgryzienia. Zdaniem opozycyjnych posłów prezes PiS pomylił się stawiając na premiera Mateusza Morawieckiego. Z tej decyzji - ich zdaniem - nie może się już wycofać.

Jarosław Kaczyński utożsamiany jest z najważniejszymi decyzjami w PiS, które decydują o bieżącej polityce w kraju. Zmiana premiera z Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego nie mogła przejść bez wielogodzinnych rozmów w kierownictwie PiS.

Jarosław Kaczyński nie może się wycofać?

W ferworze walki wyborczej na światło dzienne wyszły tzw. "taśmy prawdy", na których przed laty nagrano Mateusza Morawieckiego. Jeszcze jako prezes banku BZ WBK brał udział w rozmowach z elitą polityczno-ekonomiczną państwa, rządzonego przez koalicję PO-PSL. W lokalu "Sowa i Przyjaciele" nagrano Morawieckiego, który bez pardonu wyraża się o polityce, pracy Polaków. Jak czytamy w serwisie tvn24.pl, posłowie opozycji otwarcie przyznają, że szef PiS ma dziś problem z wizerunkiem premiera. Morawiecki utożsamiany jest z uszczelnieniem strefy podatkowej i patriotycznymi przemówieniami na wiecach wyborczych. Ujawnione niedawno nagranie niweczy w oczach opinii publicznej jego "ciepły wizerunek".

Posłowie opozycji - Morawiecki "złym koniem"

Andrzej Halicki z PO twierdzi, że Jarosław Kaczyński wie o tym, ale publicznie nie może się do tego przyznać. – Myślę, ze Jarosław Kaczyński ma świadomość, że postawił na złego konia, ale nie może się wycofać, bo jest przecież nieomylny – przekonuje w rozmowie z TVN24.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Skutkiem tego jest brnięcie w ślepy zaułek. Tymczasem Morawiecki, co wynika z nagrań, ma uchodzić za człowieka cynicznego i cwanego.

Katarzyna Lubnauer o Morawieckim: "Gardzi ludźmi"

W jeszcze ostrzejszym tonie wypowiedziała się przewodnicząca Nowoczesnej. Katarzyna Lubnauer powiedziała, że "kościółkowato-prawicowy" Morawiecki okazał się człowiekiem:  "który gardzi ludźmi, który traktuje ich jako idiotów". - Śmiało możemy je nazwać taśmami pogardy. Kościółkowato-prawicowy Morawiecki okazał się człowiekiem, który gardzi ludźmi. Czym bowiem innym jest stwierdzenie, by ludzie pracowali za miskę ryżu - przyznała Lubnauer. Partia rządząca wytrwale broni swojego premiera. Nie komentuje wprost jego słów, uznając, że ich treść jest już znana od lat. Słowami szefa sztabu podkreśla się za to jego osiągnięcia. - Premier Morawiecki swoją determinacją i swoją skutecznością pokazał, że można walczyć na poważnie z mafiami vatowskimi, paliwowymi, rzeczywiście budować rozwój Polski, a jest na niego przypuszczony frontalny atak, ponieważ nacisnął wielu środowiskom na odcisk - mówił szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba. Niemniej, Kaczyński musi być tą całą sytuacją mocno podłamany.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Brudziński ujawnił największą wadę Kaczyńskiego. Padniecie ze śmiechu
  2. Co planują? Kaczyński i Morawiecki przyłapani na tajnej naradzie
  3. Makijaż pod okulary dla dalekowidza. Jak wyglądać spektakularnie?
  4. Brawa! Polscy celebryci toczą zaciętą i kontrowersyjna walkę o prawa zwierząt
Następny artykuł