Kaczyński zdecydował się odejść z polityki? Wyznaczył następcę

Kaczyński zdecydował się odejść z polityki? Wyznaczył następcę

Jarosław Kaczyński od dłuższego czasu jest w gorszej formie. Prezes PiS podupadł na zdrowiu i nie daje sobie rady ze wszystkimi obowiązkami lidera partii rządzącej. Wyznaczył następcę. 

Wiemy, kto zostanie następca Jarosława Kaczyńskiego. Wygląda na to, że Mateusz Morawiecki przejmuje rządy w PiS. Jak donosi SuperExpres syn Kornela Morawieckiego już zaczął budować swoje polityczne zaplecze. Według podanych informacji wspierać go mają szef MSWiA Joachim Brudziński, szef KPRM Michał Dworczyk, a także szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak wiadomo, nic nie dzieje się bez zgody obecnego prezesa PiS - prawdopodobnie on sam wyznaczył sobie następce.

Jarosław Kaczyński wyznaczył następcę

Spekulacje dotyczące tego, kto ma objąć główną rolę po jednym z najbardziej znaczących polskich polityków, trwają od dawna i nieoficjalnie mówi się o tym, że następcą prezesa Prawa i Sprawiedliwości ma zostać właśnie obecny premier. W rozmowie z SuperExpresem jeden z członków PiS zdradził, że na ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu klubu Mateusz Morawiecki jako pierwszy zabrał głos, jeszcze przed Jarosławem Kaczyńskim. Może to świadczyć o tym, że środowisko polityczne jest przygotowywane  na zmianę przywództwa, która w pewnym momencie będzie musiała nadejść.

Morawiecki, w partii gra pierwsze skrzypce

Należy wspomnieć także o tym, że w czasie, kiedy prezes jest nieobecny z powodu stanu zdrowia, to właśnie Morawiecki gra pierwsze skrzypce w partii. Z całą pewnością najbardziej wymagającym testem sił, będą przygotowania do wyborów, które sprawdzą, w jaki sposób premier sprawdza się w nowej roli. Do tej pory idzie mu świetnie, jednakże trudno jest przewidzieć to, jak będą przebiegać wybory i z czym będzie musiała się zmierzyć partia. Na jego korzyść przemawia rola, którą odegrał, próbując łagodzić napięcie pomiędzy Unią a polskim rządem. Ponadto, przez większość Polaków może być postrzegany łagodniej, w stosunku do czołowych polityków PiS, którzy słyną z ciętego języka i twardych wypowiedzi.ZOBACZ TAKŻE:
  1. O tym skandalu Beaty Tyszkiewicz nie wiedzieliście. Tak zaczęła się jej kariera
  2. Słuzby alarmują gasienice parzą
  3. Wiemy ile Tomasz Komenda chce odszkodowania kosmiczna kwota
Jarosław Kaczyński Fot. YouTube/Punkt Widzenia TV
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News