Jarosław Kaczyński od dłuższego czasu jest w gorszej formie. Prezes PiS podupadł na zdrowiu i nie daje sobie rady ze wszystkimi obowiązkami lidera partii rządzącej. Wyznaczył następcę. 

Wiemy, kto zostanie następca Jarosława Kaczyńskiego. Wygląda na to, że Mateusz Morawiecki przejmuje rządy w PiS. Jak donosi SuperExpres syn Kornela Morawieckiego już zaczął budować swoje polityczne zaplecze.

Według podanych informacji wspierać go mają szef MSWiA Joachim Brudziński, szef KPRM Michał Dworczyk, a także szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak wiadomo, nic nie dzieje się bez zgody obecnego prezesa PiS – prawdopodobnie on sam wyznaczył sobie następce.

Jarosław Kaczyński wyznaczył następcę

Spekulacje dotyczące tego, kto ma objąć główną rolę po jednym z najbardziej znaczących polskich polityków, trwają od dawna i nieoficjalnie mówi się o tym, że następcą prezesa Prawa i Sprawiedliwości ma zostać właśnie obecny premier.

W rozmowie z SuperExpresem jeden z członków PiS zdradził, że na ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu klubu Mateusz Morawiecki jako pierwszy zabrał głos, jeszcze przed Jarosławem Kaczyńskim. Może to świadczyć o tym, że środowisko polityczne jest przygotowywane  na zmianę przywództwa, która w pewnym momencie będzie musiała nadejść.

Morawiecki, w partii gra pierwsze skrzypce

Należy wspomnieć także o tym, że w czasie, kiedy prezes jest nieobecny z powodu stanu zdrowia, to właśnie Morawiecki gra pierwsze skrzypce w partii.

Z całą pewnością najbardziej wymagającym testem sił, będą przygotowania do wyborów, które sprawdzą, w jaki sposób premier sprawdza się w nowej roli. Do tej pory idzie mu świetnie, jednakże trudno jest przewidzieć to, jak będą przebiegać wybory i z czym będzie musiała się zmierzyć partia.

Na jego korzyść przemawia rola, którą odegrał, próbując łagodzić napięcie pomiędzy Unią a polskim rządem. Ponadto, przez większość Polaków może być postrzegany łagodniej, w stosunku do czołowych polityków PiS, którzy słyną z ciętego języka i twardych wypowiedzi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. O tym skandalu Beaty Tyszkiewicz nie wiedzieliście. Tak zaczęła się jej kariera
  2. Słuzby alarmują gasienice parzą
  3. Wiemy ile Tomasz Komenda chce odszkodowania kosmiczna kwota
Jarosław Kaczyński
Fot. YouTube/Punkt Widzenia TV

50 MEMÓW na 50. urodziny Mateusza Morawieckiego

Dymisje w rządzie PiS: Na NICH Morawiecki zaoszczędzi!

Zobacz również

Redaktor portalu pikio.pl, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Światopoglądowy konserwatysta, umiarkowany anarchista, zwolennik społecznej nauki Kościoła. Katolik i mąż.