Wiedzieliśmy! Ujawniono kobietę Jarosława Kaczyńskiego, która rządzi jego życiem

Wiedzieliśmy! Ujawniono kobietę Jarosława Kaczyńskiego, która rządzi jego życiem Źródło: fot. youtube.com

Jarosław Kaczyński przez lata budował swoją pozycję jako najbardziej wpływowego polityka po prawej stronie układu politycznego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości jest człowiekiem partii, wokół której kręci się cały jego świat. Pośród wielu osób doradzających Kaczyńskiemu w kierowaniu partią znalazło się miejsce dla szczególnej kobiety. 

Jarosław Kaczyński jest bez wątpienia jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym działaczem politycznym w kraju. Będąc tak ważną osobą, prezes bardzo uważnie dobiera swoich współpracowników. Dotyczy to również jego najbliższego otoczenia, które na pierwszy rzut oka może nie mieć wiele wspólnego z polityką. Wśród takich osób pojawiła się pewna kobieta, której wpływ na Jarosława Kaczyńskiego okazał się decydujący w wielu kwestiach.

Jarosław Kaczyński - najbardziej wpływowa kobieta w jego życiu?

Mogłoby się wydawać, że najważniejsze decyzje w kraju zapadają w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej 84/86. Jednak w ostatnim czasie, Jarosław Kaczyński upodobał sobie inny adres do narad odnośnie losu partii i rządu. Mowa o mieszkaniu przy ul. Wilczej, które należy do Anny Bieleckiej. Pierwsza żona Czesława Bieleckiego, kandydata PiS na prezydenta Warszawy w 2010 r., pojawiła się w życiu Jarosława Kaczyńskiego po katastrofie Smoleńskiej. Zaczęła go wtedy zapraszać do siebie na różne rozmowy okołopolityczne. Z czasem, spotkania prezesa i Bieleckiej zyskiwały na wadze, a udział w nich zaczęło brać wiele wpływowych osób. Podczas spotkań w mieszkaniu Bieleckiej miały rodzić się pomysły przekuwane później przez Jarosława Kaczyńskiego w czyny. Jak podaje Gazeta Wyborcza, przy Wilczej miała paść decyzja o rekonstrukcji rządu premiera Morawieckiego, czy też pierwszy pomysł na obsadzenie fotela szefa MSZ przez Krzysztofa Szczerskiego (do czego ostatecznie nie doszło).

Kolejna kobieta w życiu Kaczyńskiego

Mimo, że Jarosław Kaczyński nigdy oficjalnie nie związał się z żadną partnerką, w jego życiu pojawiło się wiele wpływowych kobiet. Przed bliższymi kontaktami z Anną Bielecką, prezes PiS-u przez dłuższy czas przebywał w bliskich relacjach z prof. Jadwigą Staniszkis. Ich relacja nabrała jednak dość szorstkiego charakteru, kiedy znana profesor zaczęła publicznie krytykować decyzje Jarosława Kaczyńskiego i jego partii. ZOBACZ TAKŻE
  1. Rząd PiS podjął haniebną decyzję. To pierwsza taka sytuacja w historii
  2. Wybory w Szwecji: najlepszy wynik w historii antyimigranckiej prawicy
  3. Już niedługo dostaniecie pieniądze od rządu. Możecie sporo oszczędzić
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News