Kaczyński jest najbogatszym człowiekiem w Polsce? Szokujące doniesienia

Kaczyński jest najbogatszym człowiekiem w Polsce? Szokujące doniesienia

Jeden z największych przeciwników Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Brejza ujawnił szokujące informacje na temat majątku prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wiele wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński jest jednym z najbogatszych ludzi w Polsce.

Pozornie lider partii rządzącej jako szeregowy poseł zarabia niewiele. Jego dochód z działalności politycznej wynosi 150 tys. złotych rocznie. Od 4 lat ma też emeryturę poselską w kwocie 3 100 zł. miesięcznie. Co roku jego majątek zasilany jest również kwotą około 30 tys. zł w ramach diety parlamentarnej.

Oficjalnie Jarosław Kaczyński nie jest bogaczem

Choć liczby te brzmią dosyć standardowo jak na polityka u szczytów władzy, a biorąc pod uwagę, iż Jarosław Kaczyński jest szefem partii rządzącej to nawet wyglądają mizernie, to poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza przekonuje, iż szef PiS czerpie ogromne dochody z działalności pozapolitycznej. - W 1995 r. Jarosław Kaczyński powołał, co widnieje w akcie notarialnym, spółkę Srebrna, która przejęła potężne nieruchomości w centrum Warszawy po peerelowskim koncernie RSW Prasa. Teraz Srebrna chce budować w Warszawie 190-metrowy wieżowiec, a stoi za nią firma zarejestrowana na Cyprze - co może służyć wyprowadzeniu pieniędzy z Polski. Gdyby podliczyć majątek, który wytworzyła założona przez niego i kontrolowana przez jego ludzi spółka Srebrna, to Kaczyński znalazłby się w setce najbogatszych Polaków - stwierdził na łamach "Gazety Wyborczej" poseł Brejza.

Niebywałe doniesienia na temat spółki Srebrna

Co ciekawe, w spółce Srebrna zasiadać mają kierowcy Jarosława Kaczyńskiego oraz sekretarka prezesa PiS, którzy mają rozporządzać mieniem o wartości około 100 milionów złotych. Inną ciekawostką jest to, że biuro poselskie lidera partii rządzącej mieści się w budynku należącym do spółki Srebrna, a za wynajem lokalu szef PiS płaci firmie 90 tysięcy złotych. - Oni są świadomi, że prawdopodobnie przegrają następne wybory, i rozpoczął się proces dojenia. Wydoić, ile się da. Stąd te fundacje, stowarzyszenia, granty. I stąd rotacja działaczy PiS w spółkach skarbu państwa, gdzie jest system odpraw. Mówi się wręcz o porozumieniu, że wchodzą prezesi na rok, półtora, po czym odchodzą, biorą odprawy i wchodzi ktoś następny - wyliczał Krzysztof Brejza.
Proponowane linki:
  1. Kaczyński otwarcie o homoseksualizmie. Będzie skandal?
  2. Niespodziewany szok! Kaczyński wyrzucił polityka PiS
  3. Kaczyński zszokował wszystkich na miesięcznicy! Opozycja ugotuje się ze wściekłości
Następny artykuł