Jarosław Kaczyński na pogrzebie Adamowicza? Podano listę gości

Jarosław Kaczyński na pogrzebie Adamowicza? Podano listę gości

Jarosław Kaczyński, jako lider partii rządzącej pojawi, się na pogrzebie Pawła Adamowicza? Podano listę gości - ci przyjadą nawet zza granicy. Brakuje jednak kilku ważnych osób, które powinny znaleźć się na uroczystości.

Jarosław Kaczyński pojawi się na pogrzebie zmarłego prezydenta Gdańska? To pytanie często pojawiało się w mediach i na portalach internetowych wśród komentujących. Wypadałoby, aby lider partii rządzącej pojawił się na tej uroczystości. Podano już listę gości, która cały czas rośne.

Pogrzeb Pawła Adamowicza

Uroczystości pogrzebowe zaczynają się w sobotę. Najpierw przejdzie kondukt żałobny przez miasto, który zahaczy o najważniejsze miejsca w życiu Pawła Adamowicza, a później dotrze do bazyliki Mariackiej. Ciało zmarłego prezydenta zostanie również w niej pochowane. W uroczystości udział weźmie kilka tysięcy osób, wielu mieszkańców miasta, a także goście z całego świata. Powstała również oficjalna lista gości, którzy mają się pojawić na pogrzebie. Będą to najważniejsze osoby w państwie, czyli prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki. Wśród nich są również takie nazwiska jak Donald Tusk, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, a także byli premierzy, czyli Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz, Kazimierz Marcinkiewicz, Waldemar Pawlak i Jerzy Buzek. Pojawią się również goście z zagranicznych miast między innymi burmistrzowie Bremy, Rotterdamu, Lipska i Hamburga. Na pogrzeb przybędzie także ponad 300-osobowa delegacja Związku Miast Polskich, a wśród nich będzie Rafał Trzaskowski czy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Jarosław Kaczyński i jego obecność

Wiele osób dopytuje czy na pogrzebie pojawi się Jarosław Kaczyński. Na oficjalnej liście nie widnieje jego nazwisko. Internauci komentują, że lider partii rządzącej powinien się zjawić, by oddać cześć zmarłemu prezydentowi. Może to być jednak spowodowane chorobą zwyrodnienia stawów i rehabilitacją, jaką przechodzi po operacji w związku z tą chorobą. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Przypomnijmy - Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek 14 stycznia po finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie został zaatakowany. Napastnik wszedł na scenę z plakietką "media" i zaatakował prezydenta, zadając kilka ciosów nożem. Mimo szybkiej interwencji i wielogodzinnej operacji ofiara nie przeżyła. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Jurek Owsiak zrezygnował z bycia prezesem fundacji, a ludzie tłumnie wychodzą na ulicę, by pokazać swoją solidarność z rodziną. Na pogrzeb zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta. Jednakże trzeba pamiętać, że nie wszyscy zmieszczą się w bazylice. Mają być rozstawione ławki i krzesełka przed świątynią, aczkolwiek ich także może w pewnym momencie zabraknąć. Wiele osób chce pożegnać prezydenta. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Morawiecki ma mnóstwo dzieci! Jaką jest głową rodziny?
  2. Beata Szydło oszukała miliony Polaków. Są dowody w głośnej sprawie
  3. To koniec pewnej epoki. Owsiak oficjalnie odszedł z WOŚP, wiemy, co się z nim stanie
  4. Ile dzieci ma Katarzyna Figura? Jej córki mają najoryginalniejsze imiona w Polsce!
  5. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News