Kaczyński zdradził na co odda swoją emeryturę. Gra pod publiczkę?

Kaczyński zdradził na co odda swoją emeryturę. Gra pod publiczkę? Źródło: screen RFM FM

Jarosław Kaczyński ogłosił, że przekaże trzynastą emeryturę na cele charytatywne. "Gazeta Wyborcza" zrobiła rozeznanie wśród posłów partii rządzącej. Jedynie dwójka parlamentarzystów-emerytów zadeklarowało przeznaczenie "trzynastki" na cel dobroczynny.

Jarosław Kaczyński jako pierwszy obwieścił, że rząd PiS przygotuje się do wypłat tzw. trzynastych emerytur. Miliony polskich emerytów i rencistów otrzymają do maja równowartość minimalnego świadczenia (1100 zł brutto emerytury i renty lub 875 zł renty przy częściowej niezdolności do pracy).

Wiemy na co Jarosław Kaczyński przeznaczy swoją trzynastą emeryturę. Szczytny cel, czy gest pod publiczkę?

Media trafnie dostrzegły, że z trzynastych emerytur skorzystają też parlamentarzyści. Choć środków im nie brakuje, "Gazeta Wyborcza" pokusiła się o zapytanie posłów-emerytów o cel, na który przekażą swoje dodatkowe świadczenie. 

Dziennik zrobił rozeznanie wśród posłów w poniedziałkowym wydaniu. "Wyborcza" zaapelowała, by posłowie przekazali swoje emerytalne "trzynastki" na cele charytatywne. Odzew na tę inicjatywę okazał się znikomy. Czytamy, że na 41 posłów-emerytów zapytanych przez dziennik, deklarację złożyły tylko dwie osoby. Co ciekawe wśród nich znalazł prezesa PiS Jarosław Kaczyński we własnej osobie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

O celu na który trafi dodatkowa emerytura Kaczyńskiego, poinformował "Wyborczą" Radosław Fogiel, dyrektor biura poselskiego prezesa PiS. Czytamy, że krajowe minimum, przyznane w praktyce przez Kaczyńskiego samemu sobie, ma trafić na cel dobroczynny. Dziennik pisze, że środki trafią prawdopodobnie na organizację zajmującą się prawami i ochroną zwierząt.

Deklaracja szefa biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego może zadziwiać i imponować zarazem. Nie od dziś wiadomo, że prezes PiS wspiera ochronę zwierząt. Słynny "Atlas zwierząt", który niegdyś ostentacyjnie czytał w Sejmie, stał się przedmiotem intensywnej licytacji. Datki z tego tytułu trafiły do lokalnego towarzystwa opieki nad zwierzętami. 

Drugim z posłów PiS, który odpowiedział na apel dziennika jest była posłanka PO, Iwona Śledzińska-Katarasińska. Dziennik poinformował, że ma przekazać swoją trzynastkę na debatę o kulturze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Syn Anna Seniuk to przystojny i bardzo znany aktor. Na pewno go znacie!
  2. Kim jest mąż Edyty Herbuś? Można się bardzo zdziwić
  3. Jolanta Kwaśniewska na nieznanym zdjęciu z młodości. Jest nie do poznania
  4. Żona Wiśniewskiego właśnie zadziwiła wszystkich. "Zrobi wszystko, żeby odzyskać Michała"
  5. Najbardziej dramatyczna sprawa w karierze Elżbiety Jaworowicz. Miała łzy w oczach

źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł