Kaczyński cały czas pokazuje innym politykom, jak po cichu, ale zdecydowaną ręką kierować partią rządzącą. Chociaż prezes przykłada bardzo dużą wagę do tego, żeby wiele informacji pozostało tylko i wyłącznie w gronie jego najbliższych współpracowników, to nie może w każdej sytuacji liczyć na ich dyskrecję. Właśnie okazało się, co było tematem tajnej rozmowy w limuzynie.

Kaczyński pomimo swoich problemów zdrowotnych nie zamierza odpuszczać i cały czas trzyma zarówno partie, jak i cały rząd w ryzach. Prezes zdecydował się ostatnio na bardzo ryzykowny krok i odbył krótką naradę m.in. z Mateuszem Morawieckim w limuzynie, co uwieczniły kamery.

Ku niezadowoleniu Kaczyńskiego, niedługo udało im się utrzymać w tajemnicy o czym rozmawiali.

Jarosław Kaczyński zorganizował tajną naradę

Dosyć niespodziewanie przeciek dotyczący tematu rozmowy między Kaczyńskim i Morawieckim wyszedł od samego premiera, który wygadał się w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem na antenie RMF FM. Głównym tematem ich rozmowy były oczywiście tzw. „taśmy Morawieckiego”.

– 2,5 roku temu te informacje ujrzały światło dzienne, ale nikt się wtedy tym nie zainteresował. Po odpowiednim podpompowaniu to jest temat kampanii. Z prywatnych starych rozmów wyciąga się nieuprawnione wnioski (…) Oczywiście, język jest nieformalny (…). Ja wtedy byłem osobą prywatną, nie byłem politykiem – tłumaczył się premier.

Oczywiście nie omieszkał wyrazić dezaprobaty dla mediów, które niedawno ujawniły rozmowy z restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Stwierdził on, że dziwi go tak duży wpływ mediów o zagranicznym pochodzeniu w naszym kraju.

– Mam parę refleksji, a jedną z nich jest, jaka jest potęga mediów mainstreamowych w Polsce, no zagranicznych, ale to akurat jest inna sprawa – dodał.

Premier został również zapytany o słynną naradę w Skodzie. Dla przypomnienia, po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej podczas ostatniej miesięcznicy Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Mariusz Błaszczak udali się do rządowej limuzyny. Na straży samochodu stali funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, a rozmowa toczona w środku trwała 13 minut.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiS

Całą sytuację udało się zarejestrować ekipie reporterskiej Polsat News, ale do tej pory nie było wiadomo nic o treści rozmowy wysokich rangą polityków. Jednak Mateusz Morawiecki we wcześniej wspomnianej rozmowie zdradził, jakie kwestie zostały poruszone podczas tajnej narady.

O czym politycy rozmawiali w limuzynie?

Jak przyznał premier na antenie RMF, najbardziej aktywną stroną w rozmowie był Minister Obrony Narodowej.

– Pan minister Mariusz Błaszczak opowiadał nam co ciekawego działo się podczas jego spotkań z innymi ministrami. To była taka krótka wymiana zdań – powiedział Mateusz Morawiecki.

Kliknij po więcej, na pewno cię zaciekawi

ZOBACZ TAKŻE

  1. Zamieszki na Paradzie Równości! Policja użyła siły, narodowcy uciekają w panice 
  2. Poszedł z psem na zwykły spacer. Nagle ukochany psiak zaczął umierać
  3. Makijaż pod okulary dla krótkowidza. Jak wyglądać pięknie?
  4. Wojna w PiS! Rozpoczęto wewnętrzne śledztwo, ważny minister na wylocie 
  5. Piękność, która towarzyszyła Trzaskowskiemu to nie jego żona. Wiemy kim jest 

10 niezwykle wpływowych polityków, którzy nigdy nie wzięli ślubu [ZDJĘCIA]

Zobacz również