Jarosław Kaczyński: Media pomagają przeciwnikom PiS

Jarosław Kaczyński: Media pomagają przeciwnikom PiS Źródło: Wikimedia Commons (P. Tracz/KPRM)

Jarosław Kaczyński wygłosił dziś naprawdę stanowcze przemówienie. Prezes Prawa i Sprawiedliwości poruszył w nim między innymi kwestię polskich mediów. Jak można wywnioskować z jego słów, polityk jest zdania, że pomagają one przeciwnikom obozu władzy.

Jarosław Kaczyński zaapelował dziś o to, aby wszelkimi sposobami walczyć o zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zachęcał działaczy Prawa i Sprawiedliwości do pełnego zaangażowania, którego obecnie bardzo potrzebuje.

- Gryzienie trawy. Determinacja. Pełna mobilizacja, marsz w teren, wykorzystywanie każdej chwili, nawet okazji towarzyskich. Trzeba przekonywać! - powiedział stanowczo Kaczyński.

Jarosław Kaczyński ostro o polskich mediach

Prezes partii rządzącej odniósł się także w otwarty sposób do kwestii polskich mediów. Jak stwierdził, większość dziennikarzy w kraju popiera przeciwników PiS, na rzecz których agituje. Według Jarosława Kaczyńskiego ważną rolę odgrywa więc przychylna obozowi władzy Telewizja Polska.

- Mamy ogromną nierównowagę medialną. Ciągle przewagę ma strona przeciwna. Chociaż ostatnio sytuacja jest lepsza dzięki telewizji publicznej - stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości w krytyczny wobec krajowych dziennikarzy sposób.

- Trzeba tą przewagę niwelować, bo wielu ludzi może nie wiedzieć, jak jest naprawdę. Oni mogą nie wiedzieć, że nasze programy realizujemy i nowa piątka też jest do zrealizowania przez rząd - dodał stanowczo Jarosław Kaczyński, oskarżając antyrządowe media o kłamstwa oraz manipulacje.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości rozliczył opozycję

Ostatecznie prezes Prawa i Sprawiedliwości skrytykował nie tylko przedstawicieli nieprzychylnych wobec władz gazet, stacji telewizyjnych oraz portali internetowych, ale także działaczy ugrupowań opozycyjnych. Jego zdaniem nie osiągnęli oni bowiem w Parlamencie Europejskim niczego dobrego dla Polski.

- Co oni dla Polski zdziałali? Poza pewnymi sukcesami personalnymi. W gruncie rzeczy nic. Tam potrzebna jest reprezentacja z patriotyczną motywacją i wysokimi umiejętnościami. Oni zmienią układ sił w Parlamencie Europejskim - stwierdził Jarosław Kaczyński, ostro uderzając w politycznych przeciwników.

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł