Jarosław Kaczyński znajdzie się w centrum zamieszek! Odważna decyzja

Jarosław Kaczyński znajdzie się w centrum zamieszek! Odważna decyzja Źródło: Fot. YouTube/Telewizja Republika

Jarosław Kaczyński może zszokować miliony Polaków. Były premier, a także prezes Prawa i Sprawiedliwości może znaleźć się w centrum wielkiego niebezpieczeństwa. Wygląda na to, że podjął niemożliwie wręcz odważną decyzję. 

Jarosław Kaczyński jest w Polsce osobą niejednoznaczną i budzącą bardzo skrajne emocje. Niektórzy w polityku widzą istnego męża stanu, a drudzy dyktatora, który z „tylnego siedzenia” kieruje Polską. Wiadome było, że stulecie odzyskania niepodległości Polski będzie ważną datą dla kluczowego członka polskiej sceny politycznej. Były premier zadecydował właśnie, jak zamierza spędzić 11 listopada. Decyzja polityka może być odebrana jako szokująca.

Jarosław Kaczyński na marszu jedenastego listopada?

Tegoroczne obchody święta odzyskania niepodległości zapowiadały się wyjątkowo gorąco. Środowiska związane z nacjonalistami oraz skrajną prawicą zapowiadały największy w historii Marsz Niepodległości. Impreza zapowiadała się na wielkie i bardzo niebezpieczne wydarzenie. Wszystkie plany manifestantów popsuła jednak Hanna Gronkiewicz-Waltz. Polityk PO postanowiła zakazać manifestacji, mówiąc, że samo wydarzenie było rasistowskie i niebezpieczne. W tej drugiej opinii wtórowali jej nawet prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, mówiąc, że może być ciężko utrzymać bezpieczny charakter manifestacji. Po decyzji warszawskiego ratusza o zakazie marszu prezydent i premier zdecydowali, że zaprezentują swoją wersję kontrowersyjnego i komentowanego wydarzenia. Marsz, który planowany jest przez środowiska PiS, ma mieć charakter daleki od tego, co znaliśmy z przemarszu nacjonalistów. Jak się okazuje, jego obecność może zaszczycić sam prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy prezes będzie bezpieczny?

Jak powiedziała rzecznik Prawa I Sprawiedliwości Beata Mazurek: -Zarówno pan prezes Jarosław Kaczyński, jak i politycy Prawa i Sprawiedliwości wezmą udział w uroczystościach 11 listopada. Pan prezes bierze udział we mszy św., następnie w uroczystej odprawie wart, potem w marszu, w uroczystym spotkaniu zorganizowanym na Zamku Królewskim przez pana prezydenta.- powiedziała w specjalnym oświadczeniu kobieta. Wiele więc wskazuje na to, że były premier pojawi się na kontrowersyjnych uroczystościach. Wiele osób zadaje jednak pytanie, czy obecność tak poważnego gościa nie jest narażeniem go na niebezpieczeństwo. Już teraz narodowcy mówią, że zamierzają przeprowadzić swój marsz w formie spontanicznej manifestacji. A może obecność Kaczyńskiego sprawi, że na ulicy pojawi się więcej policji, która zabezpieczy manifestację? O tym przekonamy się już 11 listopada.Najlepsze newsy dnia:

  1. Polski ksiądz bił i molestował małych chłopców. Spotkała go zasłużona kara
  2. Krowy znalazły na pastwisku morskie zwierzątko. Skąd ten malec się tam wziął?
  3. ALE WSTYD! Minister PiS przeprasza za Pawłowicz, będą o tym mówić latami!
  4. Znaki zodiaku, które są najbardziej zdystansowane i CHŁODNE
  5. Merkel zamarła z wrażenia! Tusk powiedział Orbanowi prawdę w twarz
Następny artykuł