Kaczyński nie będzie miał wyboru? Podzieli się władzą z opozycją

Kaczyński nie będzie miał wyboru? Podzieli się władzą z opozycją Źródło: youtube.com/OnetNews

Jarosław Kaczyński jest świadom tego, że ostatnie tygodnie zdecydowanie nie wpływają korzystnie na notowania PiS-u. Okazuje się, że prezes przygotował już plan na ewentualność utraty pełni władzy w Polsce. Media dotarły do szokujących ustaleń.

Jarosław Kaczyński jest politykiem na tyle doświadczonym, że bardzo dobrze wie, co się święci. Chociaż partia rządząca na prawo i lewo chwali się tym, jak dobrze Polakom żyje się pod ich kierownictwem, to głosy wewnątrz partii mówią zupełnie co innego. Rzeczpospolita opublikowała właśnie rozmowy z politykami Prawa i Sprawiedliwości, którzy otwarcie mówią o tym, jak wygląda sytuacja. Okazuje się, że Kaczyński przygotowany jest na najgorsze.

Jarosław Kaczyński ma tajny plan

Jarosław Kaczyński ma teraz na swojej głowie przede wszystkim tegoroczne wybory samorządowe. Wiadomo, że prezes chwyci się każdego możliwego sposobu, aby obecna opozycja nie przejęła władzy. Dużo mówi się o tym, że PiS chce wykorzystać zamieszanie związane z przyjęciem budżetu do zarządzenia przedterminowych wyborów. Okazuje się, że gdyby ten plan nie wypalił, to kierownictwo partii bardzo poważnie bierze pod uwagę utracenie totalnej władzy. Wszystko przez to, że Koalicja Obywatelska jest pewniakiem do uzyskania zdecydowanej większości w przyszłorocznych wyborach do Senatu. Według Rzeczpospolitej, opozycja może zdobyć nawet 70 procent miejsc w wyższej izbie parlamentu. - Bardzo poważnie traktujemy scenariusz, w którym wygrywamy wybory do Sejmu, ale ze względu na zjednoczenie opozycji tracimy kontrolę nad Senatem - powiedział w rozmowie z dziennikiem wysoko postawiony działacz Prawa i Sprawiedliwości. Dla obecnej ekipy rządzącej taki scenariusz byłby równoznaczny z całkowitą przegraną w wyborach. Przy tak znacznej większości opozycjonistów, z łatwością można by zablokować większość ustaw PiS, które trafią do Senatu. Proces legislacyjny zostałby zdecydowanie wydłużony, co mogłoby wprowadzić niesłychany paraliż w pracach Sejmu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Jak ujawnia Rzeczpospolita, kierownictwo partii przyszykowało się już ta na taką ewentualność. Jarosław Kaczyński ma już w swojej głowie plan, który jest gotów wcielić w życie w razie porażki. - Przygotowujemy się na wariant, by rządzić bez Senatu - stwierdza jedne z polityków partii rządzącej. Na czym miałby polegać ten plan? Póki co wysoko postawieni działacze nie chcą zdradzać szczegółów, ale jedną z kluczowych ról w tzw. opcji awaryjnej ma odegrać Andrzej Duda. Jeśli prezydentowi nie uda się uzyskać reelekcji, to scenariusz awaryjny PiS ma przybrać bardzo zdecydowany charakter. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Tak się bawił poseł PiS na imprezie w państwowej spółce! 
  2. Władza KOMICZNIE broni bogaczy z NBP. Uśmiejecie się po pachy 
  3. Ile zarabia Katarzyna Figura? Zarobki gwiazdy wprawiają w osłupienie
  4. Katarzyna Warnke: wiek gwiazdy zaskakuje. Jej mąż jest dużo młodszy
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana 
   
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News