Rodzice napisali poruszający list do Kaczyńskiego. Co zrobi prezes PiS?

Rodzice napisali poruszający list do Kaczyńskiego. Co zrobi prezes PiS? Źródło: Screenshot z youtube.com/PiS

Jarosław Kaczyński po ostatnim wystąpieniu na konwencji w Katowicach wywołał w mediach prawdziwe poruszenie. Kontrowersyjne słowa, które padły, zabolały szczególnie mniejszości homoseksualne. Postanowili oni wystosować list, który ma bardzo wzruszającą treść. Czy poruszy także prezesa PiS?

Jarosław Kaczyński w swoim ostatnim wystąpieniu według niektórych przekroczył granicę dobrego smaku. Jego słowa szczególnie gorzkie były dla środowisk LGBT.

Rodzice homoseksualnych dzieci postanowili w liście opowiedzieć mu o ciężkim losie, jaki dotyka obecnie ich pociech.

Jarosław Kaczyński otrzymał od środowisk LGBT wzruszający list

List rozpoczął się od słów wyrażających niepokój obecną sytuacją.

 - Z wielkim zaniepokojeniem i smutkiem odebraliśmy pana deklaracje, dotyczące zwalczania tzw. ideologii gender i zagrożeń dla polskich rodzin, jakie niesie ze sobą obecność osób LGBT - czytamy na stronie stowarzyszenia "My, Rodzice".

Rodzice nie godzą się na to, w jakim świetle obecnie przedstawiane są ich dzieci, które dyskryminowane są z powodów swojej orientacji, a także odmiennego od większości Polaków światopoglądu.

 - Nie godzimy się na traktowanie naszych dzieci jak społecznych wrogów. Wszystkie prawa, wynikające z zapisów konstytucyjnych, mówiące o równości, są również naszymi prawami. Godność i szacunek przynależne są każdemu obywatelowi, przynależą też członkom naszych rodzin - czytamy w liście.

Rodzice dzieci LGBT uważają, że obecna narracja jest fałszywa i nie powinien jej ulec prezes partii, która obecnie rządzi Polską. Jego opinia jest bardzo bolesne dla wszystkich.

- [Dzieciom - przyp. red.] przypisuje się (..) cechy wrogie dla społeczności i traktuje jak zagrożenie. Ale to nie nasze dzieci są zagrożeniem, tylko narracja, której Pan również ulega, Panie Prezesie, a odbieramy ją bardzo osobiście i bardzo dotkliwie.

Czy na list odpowie prezes PiS? Można podejrzewać, że raczej będzie tego unikał.

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł