Ksiądz Lemański o śmierci Kaczyńskiego: "Wszyscy odetchniemy z ulgą"

Ksiądz Lemański o śmierci Kaczyńskiego: "Wszyscy odetchniemy z ulgą"

Jarosław Kaczyński, zdaniem wielu, powinien zejść ze sceny politycznej. Jeden z najpopularniejszych księży w Polsce - Wojciech Lemański - właśnie podzielił się w Internecie odważną refleksją. Co myśli o jego odejściu?

Jarosław Kaczyński, kiedy odejdzie - zdaniem Lemańskiego - pozostawi za sobą spokój i niewiadomą dotyczącą przyszłości Polski. W odważnej deklaracji ksiądz zasugerował, że kariera polityka nie będzie trwała wiecznie. Dodaje także, co się wydarzy po jej zakończeniu.

Jarosław Kaczyński odchodzi? Odważna sugestia polskiego duchownego

Pod komentarzem zdjęcia jednej z internautek dość niespodziewanie pojawił się komentarz ks. Lemańskiego. Kobieta stojąca przy znaku drogowym, wskazującym na dwa miasta, które niefortunnie ułożyły się w zdanie "Jarosław Przemyśl", zamanifestowała swoje zdanie na temat polityki prezesa PiS. - Zbyt wiele pani wymaga. Ten nie myśli, tylko knuje. Poczucie winy zmieszało się w nim z poczuciem dziejowej misji. A ponieważ skorupa mizerna, rozsypie się niebawem i wszyscy odetchniemy z ulgą. Tylko potem - co będzie z Polską? - napisał poniżej ks. Lemański. Media natychmiast udostępniły zdjęcie i przeanalizowały komentarz duchownego. Portal polityczek.pl odczytał tę wiadomość jako niefortunną deklarację: gdy Kaczyński umrze, wszyscy odetchniemy. Inni wskazywali na to, że "mizerna skorupa" odnosi się do stanu zdrowia przewodniczącego PiS. Pojawiły się także spekulacje, że "mizerna skorupa" mogłaby oznaczać linię programową, wizję Polski, bądź przywiązanie elektoratu do partii. Jeśli jednak wstawimy w opis któreś z powyższych, otrzymamy ten sam sens?

PiS na czele

Okazuje się, że Jarosław Kaczyński nie powinien mieć powodów do zmartwień. Sondaże zgodnie wskazują, że jeśli dziś odbyłyby się wybory parlamentarne, prawica ma największe szanse na wygraną. Dalej, zbliżające się wybory samorządowe również wskazują na ogólne powodzenie linii programowej PiS. Jeśli zaś ksiądz Lemański odnosił się do stanu zdrowia Kaczyńskiego, dziś, korzystając z oficjalnych źródeł wiemy niewiele. Prezes broni swojej prywatności. Gdy pojawił się z kulą ortopedyczną na ulicy, ludzie spekulowali na temat jego pogarszającego się stanu zdrowia. Kaczyński jednak uciął komentarze, gdy pojawił się na konwencji PiS na początku września, gdzie wyglądał na zdeterminowanego, pełnego siły i pomysłów. Media natychmiast zauważyły "nowe otwarcie" polityka.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz Lemański

Wojciech Lemański często komentuje polską scenę polityczną. Jego odważny wpis natychmiast został zauważony przez internautów, którzy zamiast pytać o interpretację komentarza, wtórują mu udostępniając treści krytykujące rząd. Nie wiadomo jednak, jak na wpis zareagują przedstawiciele rządu i oczywiście, sam Jarosław Kaczyński. Wygląda na to, że odważne zdania mogą wywołać burzliwą dyskusję w mediach.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ksiądz oburzony reklamą prezerwatyw! Jego zdaniem jest... antyrodzicielska
  2. Ksiądz Lemański wpadł w furię. Nazwał Szydło burą suką
  3. Ks. Lemański odprawił mszę pogrzebową Bartoszewskiego mimo suspensy
Następny artykuł