Sąd zdecydował ws. konfliktu Wałęsy i Kaczyńskiego! Ostateczny wyrok
Patryk Korzec - 6 Grudnia 2018

Sąd zdecydował ws. konfliktu Wałęsy i Kaczyńskiego! Ostateczny wyrok

Jarosław Kaczyński wytoczył proces Lechowi Wałęsie już kilkanaście miesięcy temu, jednak do tej pory cały czas trwały przesłuchania oraz dokładne analizy kont na portalach społecznościowych byłego prezydenta. Teraz w końcu Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał oficjalny wyrok w tej sprawie. 

Jarosław Kaczyński pozwał Lecha Wałęsę przez treści, które były prezydent publikował na swoim koncie na Facebooku. Większość z nich obrażała prezesa PiS, uderzała zarówno w niego, jak i całą partię rządzącą. Część odnosiła się także do katastrofy Smoleńskiej. Konflikt trwał bardzo długo i część ekspertów już zaczęła wątpić w to, czy w końcu doczekamy się rozwiązania tej wyjątkowo emocjonującej sprawy. W końcu jednak Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał oficjalny i ostateczny wyrok.

Konflikt, który obserwowała cała Polska

W publikowanych materiałach Lech Wałęsa miał pisać m.in. że Jarosław Kaczyński "nie jest zdrowy, zrównoważony psychicznie". Największe kontrowersje wywołało natomiast zdanie, że "Jarosław Kaczyński podczas lotu samolotu z polską delegacją do Smoleńska, mając świadomość nieodpowiednich warunków pogodowych, kierując się brawurą, wydał polecenie, nakazał lądowanie, czym doprowadził do katastrofy lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 r.". Trzecia kwestia dotyczyła publicznego oskarżenia Kaczyńskiego o to, że to na jego polecenie starano się przypisać Wałęsie współpracę z organami bezpieczeństwa PRL. Zgodnie z przypuszczeniami internautów, już pierwsze posty odbiły się szerokim echem w polskiej polityce, a sprawa szybko trafiła do sądu. Jarosław Kaczyński był wyjątkowo zawzięty w dążeniu do wyroku - domagał się oficjalnych przeprosin oraz 30 tys. zł, które przeznaczone miały być na cele społeczne. Wałęsa wciąż twierdził, że przeprosi tylko wtedy, gdy prezes PiS przyzna się, że to on uruchomił teczkę "Bolka".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Rodzina królewskaKrólowa Elżbieta i jej "nagi kelner". Szokujące kulisy jej małżeństwaCzytaj dalej

Jest wyrok w sprawie konfliktu Jarosław Kaczyński - Lech Wałęsa

W końcu po wielu miesiącach Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał oficjalny wyrok - Lech Wałęsa musi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego. Nie wiadomo czy do skutku dojdzie wypłata pieniędzy na cele charytatywne, nie jest na razie jasne również to, w jaki sposób Lech Wałęsa będzie chciał wykonać wyrok sądu i przeprosić prezesa PiS. Jak na razie żaden z mężczyzn nie odniósł się do sprawy, jednak jeszcze przed ogłoszeniem wyroku były prezydent zapowiadał, że w razie przegranej zamierza odwołać się do Strasburga. Pozostaje tylko czekać, czy spełni tą obietnicę. Na ostatniej rozprawie, która miała miejsce w listopadzie br., mężczyźni nie chcieli dojść do ugody, a podczas krótkiej wymiany zdań byli dla siebie wyjątkowo bezwzględni. Wałęsa twierdził, że to on zrobił z Kaczyńskiego ministra, na co on odpowiedział, że ten powinien mu zawdzięczać prezydenturę.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zrobili to za jego plecami! W sprawie Wałęsy zapadł ważny wyrok
  2. Pawłowicz bierze się za TVN! Kraśko właśnie został zmieszany z błotem
  3. Znaki zodiaku, które będą miały PECHA w tym tygodniu. Co się stanie?
  4. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
  5. Kaczyński wstrzymał oddech! Są zatrzymani w sprawie największej afery w historii PiS
2019Horoskop na 2019 rok. Jakie czekają Cię niespodzianki? Możesz się zdziwić!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News