Gdzie Kaczyński chodzi do kościoła? Wielu się to nie spodoba

Gdzie Kaczyński chodzi do kościoła? Wielu się to nie spodoba Źródło: Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

Jarosław Kaczyński znany jest ze swego przywiązania do religii katolickiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości to ponoć stały bywalec jednego z warszawskich kościołów. Ogromne wzburzenie wśród opinii publicznej prowokuje jednak jego uczestnictwo w uroczystościach organizowanych przez jednego z najbardziej kontrowersyjnych duchownych w Polsce.

Jarosław Kaczyński nigdy nie ukrywał, że jest praktykującym katolikiem. Zgodnie z nauką Kościoła pojawia się więc na mszach świętych, które są odprawiane w żoliborskiej parafii Świętego Stanisława Kostki. Świątynia ta znajduje się bardzo niedaleko jego domu, dlatego też nie ma większego problemu z docieraniem na wybrane nabożeństwa.

Jarosław Kaczyński wykorzystuje wiarę dla celów politycznych? Ryszard Petru ma żal do prezesa PiS

Co ciekawe, fakt ten połączony z wplataniem motywów religijnych na przykład w zakończone już miesięcznice smoleńskie, okazuje się dla niektórych polskich polityków bardzo rażący. Do tej grupy należy między innymi Ryszard Petru, który w wywiadzie dla "Polityki" odpowiedział na pytanie, czy sam jest wierzący, odnosząc się także do postawy Jarosława Kaczyńskiego. - Tak, ale to moja prywatna sprawa. Nie będę chodził na procesje, żeby się pokazać. (...) Chodzę do kościoła, ale to nie jest kwestia polityczna. Ani impreza partyjna, że trzeba w pierwszych ławkach siedzieć. (...) Ci, którzy w cyniczny sposób wykorzystują swoją wiarę, są żenujący. Patrz Kaczyński i spółka - stwierdził stanowczo Petru, uderzając bez wątpienia w bardzo czuły punkt polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Wyborcy wzburzeni wizytami Jarosława Kaczyńskiego u Tadeusza Rydzyka

Poseł w swej dość burzliwej wypowiedzi nawiązał zapewne nie tylko do kwestii miesięcznic smoleńskich oraz mszy odprawianych w intencji ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Automatycznie nasuwa się oczywiście bowiem także kwestia, która dla wielu obywateli wciąż pozostaje powodem do ogromnych nerwów i złości.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Mowa tu o wizytach Jarosława Kaczyńskiego oraz jego współpracowników z politycznych szeregów Zjednoczonej Prawicy w Toruniu na uroczystościach organizowanych przez ojca Tadeusza Rydzyka. To właśnie z powodu wydźwięku urodzin mediów kontrowersyjnego redemptorysty oraz kazań, w których odnosi się często do kwestii politycznych, sam duchowny oraz działacze PiS oskarżani są o cyniczne wykorzystywanie religii w swej wyborczej narracji. Działacze Zjednoczonej Prawicy odbijają oczywiście te oskarżenia, przekonując o swoim przywiązaniu do chrześcijańskich wartości i reguł.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Kochanka Pięty powraca z hukiem! Szczere wyznanie o Dudzie i złamanym sercu
  2. „Młody papież 2” już w tym roku! Mamy pierwsze oficjalne zdjęcie
  3. Na co choruje Benedykt XVI? Emerytowany papież ma już 91 lat
  4. Rodzina Magdy Gessler budzi wielkie kontrowersje! Kim jest brat restauratorki?
  5. Macierewicz stanie przed sądem?! Jest oskarżenie o zatajanie prawdy o katastrofie smoleńskiej
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News